Ducati 848 (2010)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 26.8.2012
Aktualizováno 7.3.2018

Vloženo: 04.06.2017, Uskutečněno: 03.06.2017, Stav tachometru: 17899 km, Zhlédnuto: 14x

V sobotu 3. 6. 2017 jsem se vypravil do Rossomoto MB na testování novinek značky Ducati. Chtěl jsem se dozvědět, kam se výrobce posunul se svými skvosty, zda již nastala chvíle zvažovat výměnu mé 848. Miluju kapoty od Ducati, nejraději bych měl celou sbírku od 916 až po 959, ale přesto mám štěstí, vlastním jednu z těchto krásek, 848. Protože Panigále řady 1199 a 899 jsem měl již čest testovat, letos mě zaujala spíše novinka, něco jako grant turismo , prostě nová Ducati supersport 939 ve verzi S s kompletním podvozkem Ohlins a rychloražením hore i dole. Do Rossomoto jsem dorazil se svou 848 kolem půl jedenácté. Nádherné počasí, nádherný areál, který skrývá fantastickou sbírku motocyklů. (To se musí vidět, doporučuji). Ve dvanáct jsem vyjížděl na bílém S 939 SS. Motorka naživo opět nádherná, nevím, jak to ti Italové dělají, ale dizajn neuvěřitelný. Spojka na lanko – bohužel, zabírá až úplně nahoře, tak mě to trochu rozhodilo a znovu řadím jedna. No vyjíždím, motor od spodu trochu vlažný, ale pak jdou otáčky přes dva tisíce a začínají se dít věci. Rychle řadím s tím kouzelným asistentem, funguje skvěle jak kvalty nahoru, tak i dolů s meziplynem. Motorka pěkně táhne, až mě to překvapilo. Tohle jsem nečekal, moje holka přeci jen těch koníků má více. Při 221 km/hod se mi na šestku rozsvítil omezovač, tak takhle je to . Jiný sekundární převod, ta moja na pětku no radši nebudu říkat. Tak proto je to tak hbité, musím uznat, že je to vynikající. Posed uvolněný, příjemný, kapotáž s tím plexy funguje skvěle, protože na ní daleko míň fouká jak na 848. Záhy zjišťuji, že právě díky absenci protivětru jsem tak nějak rychlejší, tak nějak dost. Trochu si však nemohu zvyknout na polohu za řidítky při nájezdu do zatáček, ale je to tím, že prostě jsem zviklej na polohu – vše na rukách. Na jízdu mám 50 minut, tahám za to, abych se dostal na dubské zatáčky a také tu propojku z Dubé na Doksy – tankodrom. Asi nejsilnější dojem na mě však nakonec udělal podvozek, nastavení Ohlinsů je výtečné, motorka je pohodlná a zároveň neuvěřitelně stabilní. Již dlouho jsem neměl tak dobrý pocit. Právě na tom tankodromu mě to překvapilo nejvíce, co dokáže podvozek vyžehlit a odfiltrovat . Tam s 848 vyloženě trpím a říkám si, proboha proč to ještě mám. Trochu jiný zvuk motoru, dost sluchově hrubý, moje 848 si pěkně přede, tohle bylo jakési divné. A je znát opět Euro 4, jak se ten motůrek rozbíhá. No konečné resumé, motorka dobrá, hodně dobrá, Ducati, která tak nějak spojuje superbike s cestovním strojem a ode všeho umí hodně. Dovedl bych si na ní představit celodenní vyjížďky, což s 848 bohužel už ne .

Milanek13 (48) napsal 16.12.2019 v 10:42

Doufám , že budu taky tak pozitivně překvapený

• Ducati příprava na sezonu 2018

Sice pracuji na Drobkovi, ale Ducina také potřebuje své. V Ducati Praha v doprodeji byl k dispozici ve slevě originál zadní karbonový blatníček nad zadní kolo. Vždy se mi moc líbil, ale ta cena nad 5 tisíc byla tak troch

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.12.2017
    Uskutečněno: 25.12.2017
  • All Ride Show

All Ride Show Praha Holešovice 2017-10-29 Díky upozornění od Františka jsem se vydal na velmi zajímavou výstavu. Moc povedená akce na sklonku letošní sezóny. Krásné stroje s péčí umělců, fantastické prostředí staré výro

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.10.2017
    Uskutečněno: 29.10.2017
  • Nádherný podzim

Tak se paradoxně v polovině října udělalo nádherné počasí. Využil jsem víkendu k projížďkám, v sobotu na VFR a dnes v neděli na 848.Všude plno motorek. Ale bylo to zatraceně zrádné, v dubském údolí některé zatáčky vlhké,

Vloženo: 16.10.2017
    Uskutečněno: 15.10.2017