Jawa 350/638 (1988)

Vlastník franta63
Vloženo 25.8.2012
Aktualizováno 25.11.2012

Jawa 638 s motorem 632 koupená jako ojetá v původním laku a chromech

První dojmy - První dojem byl takový že si namelu kokos,já kterej do vojny jezdil maximálně na pionýru a po vojně už ani na něm a pak v osmačtyřiceti si koupím třiapůlku.Však při koupi jsem měl ssebou zkušenýho jawistu kterej mi ji doporučil.No a po prvních nesmělech kilometrech okolo komína jsem si na ni zvykal.Největší problém byly levé zatáčky ale to se zlepšilo když jsem koupil pneu o rozměrech jaký tam patřily a mohlo se přesně srovnat zadní kolo.

Motorku bych doporučil pro - pro začínající motorkáře

Koupil jsem ji jako ojetou motorku bez nějakejch zkušeností s velkou motorkou takže se s ní stále ještě sžívám,ale co jsem ji koupil tak mimo běžné výměny pneu a oleje jsem neměl žádné větší problémy když nepočítám ,že musí být plně nabytá baterka jinak začne koktat motor ale to bylo jediný co mě zaskočilo.
Po několikaleté zkušenosti s touto jawičkou už jsem se na ní přestal tolik bát ale stejně do zatáček si nejsem tak jistý jelikož se má motorka snahu koutit a v náklonu to není nic příjemného zato na rovinkách se ochotně rozběhne i když maximálka 110km/h není nic exluzivního,ale nad stovku už má snahu plavat nejvíce jí vyhovuje cestovní rychlost 90 až100km,to má spotřebu do pěti litrů na sto,ale spotřebu neřeším jelikož je to koníček spíše kůň a prostě když je benzínu málo tak se koupí.
Jelikož kamarádi mají také moderní silniční moto a když s nima jedu tak mi ujíždí ja tu moji babičku musím honit jak nadmutou kozu tak uvažuji o koupi chopera a jawičku již nechám na projížďky s veteránkama kterých máme ve vsi docela dost nehledě na to ,že už bude také vetránka.

Jirka-Tajsn
Jirka-Tajsn napsal 01.03.23 v 23:11 10b.

milak1
milak1 napsal 21.08.16 v 10:35 10b.

Moshnik
Moshnik napsal 25.12.12 v 16:00 10b.

Luxus kus.. zdá se mi to správně, že na ní je motor z 634?

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 03.10.12 v 21:38

Pěkná motorka. Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku.

Lukyvaran1
Lukyvaran1 napsal 26.08.12 v 11:21