Yamaha TDM 900 (2002)

Vlastník Sidonius78
Vloženo 5.8.2012
Aktualizováno 8.3.2024

TDM900 model 2002, první registrace v ČR, udělal jsem si radost 2012

První dojmy - Motorka padla hned do ruky, i když první jízda na TDM mě až tak nenadchla! Jezdil jsem hlavně na 4 válci, byl to nezvyk :-). Chyběl mi tam nějaký kopanec, emoce ... přesto si nejvíce užívám tahu motoru od spodu, nemusím tolik řadit. První čeho jsem si všiml byl ucukaný motor pod 3tis/ot., ale vše se později vyřešilo ke spokojenosti. Podvozek je stabilní, plně nastavitelný. Po výměně řidítek, přešití sedla a odpoj. klapky jsem motorku nepoznával, super :-)

Motorku bych doporučil pro - Na pohodové ježdění, cestování. Zvládne i sportovnější jízdu, především zatáčky tam se cítí dobře :-) Kdo chce univerzální moto na cestování, sportovnější jízdu v mezích a nízké náklady na provoz doporučuji ...prostě Téměř Dokonalá Motorka :-)

Doplňky na motorce - širší řidítka Accel, kryty rukou Tenere, deflektor plexi Darkojak, padací rám, centrální stojan , nosič bočních kufrů , 12V zásuvka, přešité sedlo (GFH), turistické plexi Kappa, přídavná dálková světla, klín pod motor, laďáky ART, enduro stupačky (na zakázku), hliníkové kufry AluMilanek, ukazatel RS, ukazatel voltmetr

Motor krásně táhne odspodu, (86PS/89Nm), není to trhání rukou , ale je to velká změna přejít na 2 válce. Cukání (problem TDM900) do 3tisíc jsem vyřešil úpravou klapky airboxu, na netu jsou informace. Motor tahá nádherně od 2500ot. bez děr až po max otáčky. Spotřebu mám dlouhodobě průměr 4,6L/100km při svižné jízdě, pokud jedu na pohodu cca 4,2l/100km. Motorový olej (v minulosti Castrol GPS 10w-40 ten už nikdy), po nyní EUROL Sportbike 10W-40, olejový filtr MAHLE OX803 nebo original Yamaha
Převodovka má 6 rychlostí a je přesná.
TDM se dobře vede, je stabilní i v zatáčkovitém úseku. Pneumatiky mám Pirelli Angel ST/ zadní GT. Nemohu si stěžovat, drží stopu, rychle se zahřívají, zadní mi vydržela cca 11tis.
Brzdy opravdu spokojenost, pocházejí z prvního modelu R1 a brzdí opravdu dobře.
Přední: BENDIX MF134 / Zadní: BRENTA FT3139
Pokud by měla být jiná motorka líbí se mi MOTO GUZZI , TRIUMPH 3 válec

Kosmetika:
* šampon Chemical Guys Glossworkz
* APC Surfex HD(ředit !)
* Sonax Xtreme BSD nebo XCP Rust Blocker Clear Coat

8/2012 koupě
Ročně najezdím cca 1500-3000km.

Pádecký
Pádecký napsal 30.10.23 v 07:51 10b.

...je to super stroj

pavsa66
pavsa66 napsal 06.11.19 v 20:43 10b.

Hezká strojovna

myrryn
myrryn napsal 18.11.17 v 09:27

Dzawar
Dzawar napsal 29.10.17 v 19:51 10b.

Moc pěkná motorka .

Máťa123
Máťa123 napsal 19.10.17 v 08:07 10b.