Yamaha FJR 1300 (2001)

Vlastník Levap84
Vloženo 2.8.2012
Aktualizováno 2.8.2012

Yamaha FJR 1300 r.v. 2001 skvělý cestovatel

Tak pořízen cestovní stroj. Polikač kilometrů. Koupil jsem ho v servisovaném a pěkném stavu tak se snad žádné překvápka nevyskytnou. Ale stejně preventivně: vyměněn olej v motoru, olej v kardanu, vzduchový filtr KN, brzdové destičky, svíčky, namazaná kardanová hřídel vstup a výstup u kola zátěžovou pastou. Ventily a synchronizace škrtících klapek snad udělaná, když tak na to kouknu přes zimu. Zatím najeto pár kilometrů, takže seznamovačka, ale čekal jsem, že to bude neohrabaný stroj a ona pravda někde jinde. Manipulace sice trochu horší na místě, ale jak se stroj rozjede tak je to sranda. Padá do zatáček úplně sám a s lehkostí se zvedá zpět. Akorát problém trochu je, že má tendenci se zavírat, ale na to se dá rychle zvyknout a přestane to vadit. S originál kuframa vypadá moc pěkně akorát boční by mohli být trochu větší. Pohodlná motorka se skvělou manévrovatelností na kterou se dá naložit kde co. Zátah krásně odspoda, krouťák jak blázen. Ani mi nevadí, že nemá 6tku. Aspoň není potřeba toliko řadit. Přední polohovatelné plexi je úžasné. Ochrana před větrem a deštěm taky parádní. Akorát teť v těch vedrech jde docela velké teplo od motoru přímo mezi nohy což je trochu nepříjemné. Je to parník na dlouhé štreky, ale nestydím se jí ani vytáhnout na malou vyjížďku. Zatím naprostá spokojenost. Tak uvidím až něco najezdím a probrázdím evropu s tímhle nádherným strojem.

SamSidonius
SamSidonius napsal 06.08.12 v 15:34

Dobrá volba, jezdím FJR už 4. rokem a zatím maximální spokojenost - tak přeju fůru ujetých km a skvělých zážitků !!!