Cagiva River 350 (1999)

Vlastník LANdič.
Vloženo 21.7.2012
Aktualizováno 1.1.2018

Už byl čas přesedlat na silnější motorku, když jsem na 125ccm najezdil 22000km původně jsem chtěl zavřenou silnici např. šestku ninju, ale pak mi rozpočet i rozum poradil, že stačí slabší a do toho mi přišla pod ruku tahle policajtka

Motorka koupena od Městská policie Liberec

První dojmy - Hele první dojmy? Ta motorka udělá přesně to, co od ní člověk čeká, doveze kam potřebuješ, když jí trochu rozvášníš v zatáčkách tak se drží i silnějších motorek(záleží na rukách). Co se týče delších cest, výletů, nebo motosrazů její výhodou jsou fajnový kufry kam se pár věcí vleze a zbytek narveš do topcasu nebo přivážeš za sebe na sedlo.. Jinak tahle motorka je pro všechny, za málo peněz docela dost muziky, takže pokud začínáš, není to špatná volba a pokud už máš něco naježděno a nemáš chechtáky na vysněnou motorku, tohle je dobrá alternativa pro příjemný svezení, ale zároveň za ní nevyhodíš moc peněz ;-)

Motorku bych doporučil pro - Je to motorka fakt pro všechny ridery ;) můžeš mít doma sporta, motárda, haryka, nebo enduro a tuhle holku si můžeš pořídit za pár kaček jako druhou motorku na ježdění do práce, v zimě, na jaře nebo prostě když není uplně suchá silnice.. :-) není to špatná motorka ale díru do světa s ní neuděláš, holky na ní taky uplně neletí, ale co? Má to někdo za potřebí? Hlavně že mě baví :-)

Doplňky na motorce - Kufry, plexi, padací rámy, držáky na majáky, sireny, držák GPS, kamera Evolve 4000HD sport.

První dojmy s mojí cagivou? Po koupi jsem samozřejmě nebyl jako dítě u vánočního stromečku, ale radost jsem měl. Ale teď k motorce, je to čtyřtaktní třistapadesátka, jednoválec, což docela jistě zajišťuje zábavnou motorku, ale žádný trhač asfaltu to není. To jsem ale ani nečekal
Jinak je moc příjemná na cestování, ale v rychlostech okolo 130km/h už jsou vibrace nepříjemné, jedná se jak o vibrace do řidítek tak i do stupaček, řidítka by se dala vyřešit závažíčky, ale nevím co se stupačkami. Myslím, že je to v pohodě, protože 130km/h mě potká jen na dálnici, ale není to konečná cifra na kterou cagiva dosáhne, v TP se píše max. rychlost: 135km/h ale zvládá i 145 tachometrových jen už je znát, že v těchto rychlostech motorka není nejšťastnější. Nejradši má rychlost tak do 120km/h a hezké klikaté okresky.
I přes to, že je to bývalá policejní motorka, umí se rozvášnit i v zatáčkách, kde jí zklidní pouze škrtání výfuku na pravé straně, ale po chvilce se dá vychytat, kam až můžeme klopit
Co se týče cestování, tak kromě zmíněných vibrací je pohodlná i na delší cesty, jak pro řidiče, tak i pro spolujezdkyni Výhodou jsou dostatečně veliké boční kufry a navíc jsem přidělal i topcase, takže kamkoli jedu, mám dostatek místa na zavazadla.
K motoru se můžu vyjádřit kladně, jde hezky za plynem, plynule táhne od spodu až do vyšších otáček a má dostatek síly pro dva lidi, teda nevím jak by na tom byl s těžkou váhou ale já vážim 68kg a přítulka 53kg takže vlastně vydáme za jednoho macka

Hlavní nevýhodou každého rivera je STARTÉR!! Nejde v 90% motorek a není ani moc k sehnání, což mě ani moc nevadí, protože 350ka má i nakopávačku takže se obejdu i bez startéru..

Já osobně bych Rivera klidně doporučil začínajícím jezdcům, ale i zkušeným vyjezděným motorkářům, kterí nemají potřebu honit se s někým. Nijak zvlášť nezklame ale ani nepřekvapí. Takže hodně bezpečných km a suchou silnici přeji

Letos dostane příídavná dálková světla(už se těším) držák na navigaci, zásuvku na 12V a můžem se vydat kam jen budem chtít, nebo kam dojedem než se projeví Italské ego a zůstanem někde u krajnice

Boox
Boox napsal 22.01.16 v 13:06 10b.

Koukám že se všichni klepou až bude jaro. Já mam absťák a skoro každý den okolo toho chodím a jen se dívám ...

Tonyny
Tonyny napsal 22.01.16 v 09:39 10b.

uz by to chtelo vyrazit parada musis me naucit na tom kole abych mohl machrovat rizeni na druhou stranu

grovestreet
grovestreet napsal 11.12.12 v 23:59 10b.

Nazdár chlape :) Koukám že si pořídil novou mašinu, paráda Už je to doba, doufám že třeba v sezoně zase něco podniknem vždycky to bylo fajne :) tak at je zima rychle pryč měj se