BMW R 850 R (1997)

Vlastník JRM-66
Vloženo 19.7.2012
Aktualizováno 26.1.2015

Vloženo: 24.04.2014, Uskutečněno: 24.04.2014, Zhlédnuto: 14x

V lete roku 2013 pribudli na moje bawo original restaurovane dratene kolesa sice z verzie RT ale to sú v podstate tie same ako sa davali aj na tento model + samozrejmosťou bola aj montaž nových predných TRW brzdovych kotučov ktoré vyšli cenovo na cca 1/3 pôvodných kotučov na iný-pôvodny typ kolesa. Celkove najazdene km za rok 2013 je cca 1200km, je to odosť malo ako som pôvodne planoval ale udalosti zo začiatku roka to dosť zasadne zmenili. Foto v novom upgrade dodam čo najskôr ked sa dostanem k fotaku a motke ktora parkuje inde!

JRM-66 (3) napsal 26.01.2015 v 00:20

Tak sezona 2014 nezačala zrovna najlepšie, po prvých majových 200 kilometroch a nutkaniu urobiť rele na odpajanie funkcie ABS-ka si motorka z ničoho nič urobila truc a nechcela isť na vyššie otačky ako 1000ot.m plus strieľanie do vyfuku ako aj do filter boxu neveštilo nič dobré. Spriahnute ovladanie karbecov ako aj možnosť povyskočenia bowdenu na klapke bola ako prva vec preverena, ani vymena sviečok, kabelov, vstrekovačov neukazala nič konkretne. Dva mesiace trvalo laborovanie prečo tak jednoducha a primitivna motorka nechce isť, už som motocykel doniesol do KE servisu BMW ale ked som videl že tyžden budu hľadať chybu a vymenia mi tam polovicu veci tak som Baworačika radšej na privese odniesol naspäť domov. Až po dalšich pár tyždnov testovania všetkeho čo nas len vedelo napadnuť, mi brat hovori že ked sa takto jebka felicia tak je to slabym tlakom paliva v systeme a špatnym čerpadlom! Tak ako už poslednu možnosť sme demontovali z nadrže palivove čerpadlo spolu z palivovym filtrom a akym šokom pre nás bolo zistenie že samotny filter paliva na zafalcovanom mieste bol roztiahnuty a pootvoreny čo spôsobovalo unik tlaku paliva, ale to najzaražujucejšie na tom bolo že filter bol ešte origo od vyroby BMW 2/1997. čierny film ktory bol vo vnutry filtra upchal membrany natoľko že čerpadlo roztlačilo tlakom obal filtra. O to znepokujucejšie je že počas svojich servisných prehliadok vo swissu mal byť filter vymeneny až 2x ale podľa toho ako to dopadlo tak nebol ani raz. Po nákupe nového filtra Knecht a spätnej montaži baworačik opäť obžil po mesiacoch komatickeho spanku, ale to už bol skoro august a polka leta za nami. Celkovo baworačik do jesene nenajazdil viac ako 1000km čo bolo doposiaľ asi najmenej. Medzi tym sa objavilo niekoľko nových nedostatkov na ktoré sa podpisal vek ako aj stav kilometrov. Z tých najdôležitejšich čo ma tento rok neminie je vymena tesnenia pod hlavou, vystredenie vôle zadnej hrušky v ramene kyvnej vydli, vymena gumených prirub karbikov-klapiek ako aj vymena bowdenov ku klapkam ale možno aj samotne plynove lanko. Nasledne menšie pretesnenie popraskanych gumovych tesneni na prednej vydle ako aj vymena manžety na prednom hlavnom čape. A ked bude čas a ešte aky taky peniažček tak by som rad dal do poriadku ABS-ko ktore tak trochu štrajkuje.Jasne že hned z jara pride na rád aj vymena oleja a filtra v motore ktory som na jesen už nestihol vymeniť.

• Part 3. Sezona 2014

Sezona 2014 nebola pre moje bawko zrovna tou najlepšou, po prvých májovych kilometroch prišla chuť urobiť spinane ABS-ko pri štarte nakoľko v roku 2013 mi pri vymene kolies začalo robiť šarapatu tak som to chcel trošku v

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.01.2015
    Uskutečněno: 26.01.2015
  • Part-2

Tak ako som avizoval prebehli už aj niejake modernizacie ohladom podvozku kde najhlavnejšou a aj finančne najnaročnejšou bola kompletna vymena P+Z tlmenia za tlmenie od fy Wilbers.de Motocykel už kvoli počasiu nebolo mož

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.12.2012