BMW R 850 R (1997)

Vlastník JRM-66
Vloženo 19.7.2012
Aktualizováno 26.1.2015

Part 3. Sezona 2014

Vloženo: 26.01.2015, Uskutečněno: 26.01.2015, Stav tachometru: 103000 km, Zhlédnuto: 14x

Sezona 2014 nebola pre moje bawko zrovna tou najlepšou, po prvých májovych kilometroch prišla chuť urobiť spinane ABS-ko pri štarte nakoľko v roku 2013 mi pri vymene kolies začalo robiť šarapatu tak som to chcel trošku vylepšiť, ale v tu ranu ked som urobil samotnu úpravu ABS-ka tak motorka z ničoho nič začala trucovať a nemala isť snahu do otačiek, vždy pri jazde ale aj na stojane nad 1800otm začala strieľať do vyfuku ako aj do filter boxu. Naledovalo badanie po nete o pričinách možných problemov ale, a ani po dvoch mesiacoch pokusov a omylov to neviedlo k ničomu, zamietol som aj odborny servis BMW v KE kde mi bolo povedane že si tam motorku nechaju 1 tyžden a snad na to pridu kde je problem, vidina že pridem poľahko kľudne aj o 1000,-éur ma nakoniec k tomu neprinutila a motorku som si pekne na privese pritiahol naspäť domov. Po dalšich tyždnoch mi môj brat dal tip na jeden možny problem ktorý sa aj identicky spraval na feliciach, pričinou mal byť nizky tlak alebo chyba v palivovom systeme. Nakoniec po zhodeni nadrže a vymontovani komplet čerpadla ako aj palivoveho filtra bola objavena fatálna pričina ktorá bola hlavným zdrojom týchto problemov. Tou alfa pričinou ako sa ukazalo bol roztrhnuty-pootvoreny falc-lem na palivovom filtre kde unikal tlak paliva naspäť do nadrže. Najhoršie alebo najšokujucejšie bolo to že bol to ešte origo filter od vyroby motocykla v 2/1997 z logom BMW. Takže aj vo swisu ako som mal možnost vidieť tiež radi ojebkavaju. Po vymene a naslednej montaži noveho filtra Knecht baworačik obžil z komatickeho spanku ktorý trval niekoľko mesiacov. To už bola polovica augusta a jesen predodvermi. Celoročne za sezonu 2014 sa nenajazdilo viac ako 1500km! Medzi tym sa objavilo na baworačiku niekoľko nedostatkov spôsobených vekom ako aj stavom kilometrov takže plan na rok 2015 bude nasledovny: Vymena tesnenia pod hlavou, vymena gumených hrdiel nasavacieho traktu do ktorych sa vsuvaju hlavne klapky, vymena bowdenov plynu je ich tam 3 v cene cez 100,-é a je ich potreba po 100tkm už vymeniť, nasledne aj vymena motoroveho oleja nakoľko v jeseni mi to žiaľ nevyšlo. Vymena gumovych tesneni a manžiet na komplt prednej vydle to naštastie som kupil hned ako som kupil baworačika ale pre zanepraznenosť to nebolo možne vymeniť. Dalšou šokujucov paľbou bude zrejme vymena ložisk v kyvnom uloženi zadnej hrušky, najhoršie na tom je že ložiska sú maximale atyp for BMW a tomu zodpoveda aj cena ktora je aj 16x vyššia ako by to bolo v bežnom pripade a medziročny narast cien u BMW je cca 15-20 percen bez rozdielu či ma bawo 1 rok alebo 20rokov a nahrada jednoduch ani neexistuje a to bude stať okolo 140,-eur až ma z toho mrakoty chytaju!

• New kolieska

V lete roku 2013 pribudli na moje bawo original restaurovane dratene kolesa sice z verzie RT ale to sú v podstate tie same ako sa davali aj na tento model + samozrejmosťou bola aj montaž nových predných TRW brzdovych kot

Vloženo: 24.04.2014
    Uskutečněno: 24.04.2014
  • Part-2

Tak ako som avizoval prebehli už aj niejake modernizacie ohladom podvozku kde najhlavnejšou a aj finančne najnaročnejšou bola kompletna vymena P+Z tlmenia za tlmenie od fy Wilbers.de Motocykel už kvoli počasiu nebolo mož

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.12.2012