Yuki Sport 125 (2005)

Vlastník Dyk119
Vloženo 30.5.2012
Aktualizováno 1.10.2012

Tak tady jí máme! Moje první vymodlená motorka :)

Ne že bych chtěl vždycky Yuki.. Ale když máte málo dukátů a chcete zakaždou cenu jezdit, tak si myslím, že Yukina je ideální. Inu za málo peněz, hodně muziky ;)

Když jsem jí koupil (22.5.2012), od jistého mladého jezdce z Moravy, stav byl dost bídný (na stupnici tak 4/10). Obě pneumatiky na kaši (ještě originál Kenda!! při 14000 km najetých ), levý skupinový přepínač fungoval tak z třetiny (tlačítko houkačky chybělo a blinkry blikaly jen doprava), chyběl náhon otáčkoměru (bez toho se dá žít, ale přeci jen když ukazuje je to fajn ;) ) a zrcátko bylo jedno. Chrastění bylo údajně už dost vychytané, ale přesto hlavně ty plasty vedle sedla jsou dost hlučné. Boční plasty jsou přilepené jakýmsi červeným silikonem (či co to je :D ). Skrývají baterii, která byla podle inzerátu nová, v realitě mi elektrickým startérem nastartuje pouze po delší jízdě a to tak maximálně do 2 hodin. Jediná věc, která se opravdu zdála jako měněná byla řetězovka včetně koleček. Aspoň že motorově vypadá v pořádku.

Po 4 dnech od nových pneu a celkového vyřešení těch největších problémů jsem měl najeto prvních 100 km. Moje první dojmy: na 125ccm a 7.2kW si myslím že jede moc hezky, na stále omýlané vibrace si opravdu zvyknete během chvíle, spotřeba zatím neznámá (předchozí majitel byl na rezervě, já tam dolil 2,5 litru, nyní najeto nějakých 190 km a pořád tam něco šplouchá a na rezervu jsem ještě nepřepnul :D )

Nyní (30.5.2012) mám tedy najeto těch výše zmiňovaných necelých 200 km a pořád si stojím za prvnímy dojmy. Tak snad mi to ješte dlouho vydrží :D

Dne 18.7. 2012 jsem překročil hranici 1000 kilometrů. Kromě příruby, u které to byla jen otázka času a počítal sem s tím (již při koupi byla z části lepená), jsem neměl žádný problém. Spotřeba kolem 3 litrů. Prostě paráda :)

Můj rekord v dojezdu! 13 litrů na 509 kilometrů, tzn. spotřeba 2,55 l/100km.

Dne 5.9. 2012 překročena hranice 2000 kilometrů. Vše funguje jak má, prostě maximální spokojenost! :)

deadchopper
deadchopper napsal 30.05.12 v 19:47