Honda XL 700V Transalp (2011)

Vlastník zbyneks
Vloženo 9.5.2012
Aktualizováno 20.5.2018

Klasický scénář: první motorka. Pohodlný, uvolněný posaz, ze kterého se dobře ovládá. Je pro mě slabikářem a malou násobilkou do švěta dvou kol.

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Velká spokojenost s p. Bláhou

Yamaha XT 660Z Tenere: Jednoválec, takže jsem se trochu bál vibrací a taky jsem myslel na komfort spolujezdkyně na delších cestách. Další důvod byl vyšší cena a slabší motor naž Transalp.
Kawasaki Versys 650: Příliš zaměřená na silnici. Moc se mi líbila (a líbí) ale jak jsem na ni sednul, musel jsem se uskromnit. Podle mě je tak pro jezdce do 180 cm.
BMW F 800 GS: Krásná, pro mě vyhovující, ale ta cena...!

První dojmy - To co je o Transalpu obecně známo se při jízdě skutečně naplňuje. Dal by se určitě nazvat jako "user friendly". Zvýšil jsem řídítka (zatím o 20mm, ale jako by to pořát nebylo ono) a upravil pozici řadičky a brzdy. I doplňkové turistické plexi by mohlo být o něco málo vyšší (mám 189cm), ale od čeho by potom byly auta. Výkonu (zatím) tak akorát i při "vyjížďkách" ve dvou. Pokud jde o Alpskou turistiku ve dvou a s bagáží, tam už trochu ztrácí na svižnosti.

V polovině srpna 2011 se zas jednou po dlouhé době ozvalo v životě štěstí (kterému výrazně pomohla i žena Lucka - DÍKY!!!) a já si přivezl funglovku z Řečkovické Hondy. Nebyla to žádná "láska na první pohled" ale výběr po "zralé úvaze" (jestli se tak dá nákup nové motorky z ekonomického hlediska nazvat) s ohledem na faktory jako: množství zkušeností, posaz, jízda ve dvou, zaměření, vzhled a samozřejmě cena. Domů jsem se tedy "přiřítil" na černém Transalpu. Jako doplňky jsem přidal vyšší plexi, zadní kufr Honda a vyhřívané hefty. Konec sezóny 2011 byl jen v duchu seznamování a získávání prvních zkušeností. Nejdelší jednodenní výlet měl 350 km, koncem roku tam bylo asi 2500 km.
V zimě přibyl padací rám a plech pod motor SW Motech. Letos jsem ještě přidal nezbytnou 12V zásuvku a držák na navigaci. Na počítadle je teď skoro 4000 km. Sobotní výlet (400 km) do Jeseníků a zpět byl příjemný a poučný (zatáčky, zatáčky a zase zatáčky). V polovině června je v plánu 4denní "firemní" výlet na Grossglockner s návštěvou Orlího hnízda a Maltatálského údolí. Tak uvidíme...

17.2.2014
Pohrál jsem si se světlou výškou na zadku; podrobnosti v deníku.

15.1.2018
Prodána. Absolutně bezproblémová a spolehlivá motorka se kterou se velmi dobře začít jezdit jak krátké, tak několikadenní výlety.

Petr_TA
Petr_TA napsal 05.05.14 v 20:21 10b.

Moooc pěknej kousek
Trochu mě udivuje že nebyl ve výběru V-Strom
10b

Dodo7
Dodo7 napsal 13.04.13 v 21:46 10b.

Hezká mašinka a dle hodnocení vřelý vztah k synovi pobavili jste mě oba, za 10!

istonbike
istonbike napsal 09.05.12 v 22:44

Je vidět že to opravdu byla zralá úvaha Nádherný,novotou zářící Alpík = Nej kategorie strojů dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách

dannj
dannj napsal 09.05.12 v 21:43