Honda CBR 954RR Fireblade (2002)

Vlastník SVSkritek
Vloženo 18.1.2012
Aktualizováno 6.9.2017

Vloženo: 02.08.2013, Uskutečněno: 26.07.2013, Stav tachometru: 42500 km, Zhlédnuto: 12x

Asi nejlepší letošní projíždka začala pochybně. Ve tři ráno jsem se probudil a už se mi nechtělo moc spát. Při převalování a zhodnocování nedávno uplynulých 25ti let, mě napadla takova kravina: Že bych konečně mohl zkusit dojet do Jeseníků vrchem přes Polsko. Takže jsem si akorat sbalil nějaké jídlo, pití, peníze a ve 3:50 vyrazil. Venku 14 stupňu a úplná tma, ale my se toho nebojíme, svítí nám to perfektně Naopak se to hodilo, všude klid, chlad, ticho a prázné vesnice = super relax.

Trasu jsem jel úplně poprvé, ale navigace připevněná na řídíkách, mě neomylně vedla k cíli. Když jsem se blížil Jeseníku, tak už začínalo být světlo. A první zatáčky na Červenohorském sedle jsem bral za východu slunce. Krásný zážitek, silnice sice ještě místy vlhká od rosy, ale nic co by ohrožovalo mé svižně plynulé tempo. Cesta za 700 milionu a za 10km jsem předjel akorat jednoho mlíkaře . Dal jsem si to 3x nahoru dolu a sjel druhou stranou k benzince (zbyly tam jen 2 litry).

Po snídani a smalltalku, s milou paní u kasy jsem pokačoval, přes Skřítek na Bruntál. Opět nespočet zatáček, a zvláště u úseku Bruntál-Rýmařov jsem se musel jen smát a několikrát se otočit. Opravdu to tam nemělo chybu.

Dále jsem pokračoval na přehradu Slezka Harta a následně domů přes Čechy, podél hranic domů. Posledních 100km už začalo slunce pálit ale to už nemohlo zvrátit pozitivní dojmy z celé vyjížďky.

No vlastně jednu skvrnku to mělo. V restauraci Kočanda , kde mě minule zklamali gulášem z prášku, jsem se rozhodl, že jim dám ještě jednu šanci (jestli třeba nemají nového kuchaře), což byla chyba. Když mi donesli nevábně vypadající palačinky s ovocem z plechovky, kde navic byly mandarinky opravdu nechtuné (snad zkažené). Tak to už na mě bylo moc, vrátil jsem to a vyrazil radši domů, udělat si je sám a poctivě. Vařit jídlo to není jako házet lopatou, to se musí dělat s trochou péče...

Odpoledne tu létal mezi Jaroměří a Náchodem policejní vrtulník a hlídal dopravu , jako obvykle v Patek - Pozdě už jsem byl dávno doma . Policajty jsem potkal akorát ráno, když si kupovali na benzině koblihy, takže ideální den Příště vyrazím tak po třetí abych jel po hlavní až do Olomouce za tmy a pak, za svítání odbočím na zatáčky ve Štenberku (Ecce Homo ). Domů pojedu vrchem, podhůřím Orlických hor.

Celkem najeto 500km. Takle mě to prostě baví, trocha invence, pruzkumu, odvahy a hned je to o něčem jiném

Trasa

SVSkritek (0) napsal 02.08.2013 v 15:53

Hančaa> Diky

Hančaa (161) napsal 02.08.2013 v 13:32

• Solo meditace

Každý rok, v Červnu, dělávám delší vyjížďky, okolo 3000km. Tentokrát jsem jel sám, bez motoparťáků, abych důklaně otestoval mé pověstné orientační a organizační schopnosti ;-) a volba padla prémiově na Toskánsko .

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.08.2017
    Uskutečněno: 16.06.2017
  • Vánoční dárek

Normálně si na komerci kolem vánoc, moc nepotrpím. A dárky mi nosívá paní pošťačka po celý rok a říkává: "dneska to máte zadarmo!" Škoda, že si to nemyslí i můj bankovní účet :-DD No ale o to více potěšila drobnost

Vloženo: 05.01.2016
    Uskutečněno: 24.12.2015
  • Cenná kořist

Dlouho jsem toužil po tom, abych si mohl nějak spolehlivě zatížit zadní kolo, aby mi to tolik pořád neskákalo, že. No nejlepší asi je, mít aktivní baťůžek, který zátěž přemisťuje dynamicky, podle potřeby, ale tam je vel

Vloženo: 10.08.2015
    Uskutečněno: 10.08.2015