Honda NTV 650 Revere (1997)

Vlastník chorcheee
Vloženo 15.1.2012
Aktualizováno 19.4.2017

Vloženo: 08.05.2013, Uskutečněno: 12.04.2013, Stav tachometru: 75400 km, Zhlédnuto: 10x

Murphyho zákony platí a tak se mi stalo, co se mi stát - podle vědy a statistiky oficiální - nikdy nemělo. Nejsem "lepič", udržuji plus minus bezbečnou vzdálennost a nemám rád, když se mi někdo lepí na zadek. Jel jsem se v pátek 12. dubna 2013 projet z Řečkovic směr Lipůvka a Moravský Kras. Dobře vím, že tam stávají kolony a navíc v pátek odpoledne... Jel jsem asi 70 km/h (je tam 70ka) za stříbrným autem, které jelo asi moji rychlostí. Byl jsem tedy klidný. V odstavném pruhu stála dvě nabouraná auta, jejich řidiči něco řešili. Tato situace osudově odvedla mou pozornost. Nejen mě... Řidič auta předemnou tam zřejmě čučel taky, protože do poslední chvíle jel stejně rychle. Když spozoroval, že to před ním stojí, na poslední chvíli podjel odstavným pruhem, kde už naštěstí ty odstavené vehikly nezasahovaly. Když jsem vrátil pohled na silnici, viděl jsem jen, jak z asi 10m jedu do kufru bílé Octávky.Vzal jsem za brzdy, ale ...už jsem tam byl.

Rozplácnul jsem se mu na zadním skle jak vosa na hledí přilby :). Jinak hledí mé přilby prasklo, ale zadní sklo auta nikoli. Nárazník a kufr jsem mu však zdemoloval řádně Policejní zápis: "odhadovaná škoda na vozidle poškozeného je ca. 50 tis. Kč". Byl to naštěstí pohodář. Když vylezl a zjistil, že jsem živej, obrátil se na své dva synátory v autě, řka: Tak kluci, dneska ten trénink asi nestihneme". Vytáhl cigára a nabízel mi se slovy: "Kouříš? Dej si. Oslav, žes to přežil!"

Vlastní setrvačnou tíží (tak to je asi fyzikálně nejsprávněji) jsem si ohnul řídítky, která pak bylo problém narovnat 3m trubkou nasazenou na jejich konec. Pánví a břišními svaly zase promáčknul nádrž. "Žlázy" přežily a ani mne nebolely. Zvláštní. Také mi teď v práci říkali "zaměstanec s nejpevnějšíma koulema" :). Jinak vše asi v rámci pružnosti. Levé zápěstí mne sice trochu bolí i nyní a mám v některých směrech lehce sníženou pohyblivost (skoro měsíc po nehodě). Tam asi něco naštíplého bylo, ale v nemocnici to odmítli rentgenovat, že je to jen naražené. Odborníkům se musí věřit...

Pan policista (jehož jméno si pamatuji, ale není asi třeba ho tu takhle prásknout :) mi do telefonu říkal, že to bude za 2000,- bez bodů (nedodržení bezpečné vdálennosti / nevěnování se plně řízení nejsou zatím v bodovém systému). Při osobním "podání vysvětlení" jsme si byli tak sympatiční, že se nakonec vytasil s tím, že mi dá jen 1000,- se slovy: "Serem na Kalouska, my jsme taky lidi!". Takže jim oběma děkuji (Kalouskovi za to, že je tak neoblíbený...)

Celkově to tedy dopadlo velmi dobře, děkuji svým andělům strážným a slibuji, že už budu příště čučet před sebe a ne na krajnici a to i kdyby tam souložil Kalousek s policistou :)))

Elia (0) napsal 11.07.2013 v 20:06

hlavně, že vše relativné dobře dopadlo

Spajwer (1) napsal 23.06.2013 v 10:48

Super počtení pobavilo :D Taky sem měl na PČR pohodáře, ale ten tvuj to je teda klenot :D Drive long and safe! :)

Flat_Eric (3) napsal 26.05.2013 v 11:22

ty kokso, to je čtení

JirkaMetal (1) napsal 08.05.2013 v 18:30

No supr jsi to popsal,tak jsem se už dlouho nezasmál. Ale hned dodávám. Chvála bohu,či co,že jsi celej

• "Ready" ale jak je chorcheee chytrej, tak je blbej :)

Když je člověk blbej, většinou to bolí. Proč tím ale nepobavit ostatní, žeááno? :). Tak to zkusím. v prosinci 2015 mi přišla nová Zelená karta a že mám zaplatit 1760 Kč. Loni to bylo 1350, předloni 1160 Kč. "To už pos

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.03.2016
    Uskutečněno: 17.03.2016
  • 10 000 km na "novém" tachometru dosaženo!

Takže to máme už dohromady 110 000 (pokud nebyl tachometr dříve přetočen). Reverky jsou fakt nesmrtelné! :-DD. A pro potěchu oka přidám pár z-stacků houbiček. Víte co je to z-stack?

Vloženo: 06.11.2015
    Uskutečněno: 06.11.2015
  • Nebát se a nekrást :).

Přidám vtipnou příhodu ze včerejší cesty. V Brně jsem zjistil, že tam sice mám motorku, ale nikoli přilbu (tu jsem odvezl autem do Chocně, že ji vyčistím a nyní si to neuvědomil). Nedokázal jsem přenést přes srdce, že by

Vloženo: 15.08.2015
    Uskutečněno: 15.08.2015