Cagiva Elefant 900 (1993)

Vlastník Pája19
Vloženo 5.1.2012
Aktualizováno 19.9.2020

Vloženo: 10.09.2015, Uskutečněno: 10.09.2015, Stav tachometru: 68888 km, Zhlédnuto: 10x

Po výměně originálního výfukového systému za vyráběmé svody a otevřené tlumiče Termignoni došlo ke snížení výkonu a lehkému zvýšení kroutícího momentu jak jsem psal v jednom z minulých příspěvků v deníku. Skóre - 3 koně, + 8Nm, což nebyl uspokojivý výsledek.
Následovalo to, co mi všichni v okolí radili už při první evoluci. Propojení svodů mezi sebou. Následovalo zjemnění zvuku a ochota se točit byla cítit. Při měření na brzdě se zjistil velmi pozitivní vliv propojení svodů. Oproti první evoluci je rozdíl +7,5 koně a +8Nm. Proti hodnotám změřené motorky bez úprav +4,5 koně a +16Nm. Průběh práce, výkonu i kroutícího monemtu je patrný z následujících obrázků...
Velké díky patří firmám Dušan Veverka Pařížov(sváření, leštění, řezání, broušení) a zároveň MongolMotors Zminný(motorová brzda, ladění karburace).
Ladění motorů zdar!

• Měření výkonu zase

Už ani nevím, kolikrát jsem byl s Elefantem na brzdě, ale finální čísla jsou sympatická, takže mám chuť se pochlubit. Vesměs všechny úpravy motoru jsou v deníku zapsány, takže je nebudu znova vypisovat. Výsledek je 9

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 14.09.2020
    Uskutečněno: 14.09.2020
  • lehký setrvačník

Motor se mi povedlo naladit tak příjemně, že jsem se rozhodnul to trochu pokazit lehkým setrvákem. Do klasických devítistovek Ducati lze s menšími úpravami namontovat setrvačník z Monstera 600. Není to žádná drahá věc a

Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 06.07.2018
  • podvozek Hyperpro

No a aby toho nebylo málo, tak jsem si přes zimu udělal radost a sehnal jsem do předku progresivní péra Hyperpro včetně olejové náplně a na zadek jsem zakoupil jetej tlumič z Grancanyona a k němu taky péro Hyperpro. Na p

Vloženo: 28.07.2018
    Uskutečněno: 30.04.2018