BMW K 1200 R Sport (2007)

Vlastník juryna007
Vloženo 3.1.2012
Aktualizováno 30.12.2018

Kontrola motoru

Vloženo: 23.01.2014, Uskutečněno: 12.04.2013, Stav tachometru: 30 km, Zhlédnuto: 12x

Tak jsem na motorce nejezdil už přes 15 000 km takže mě čekala kontrola ventilových vůlí a k tomu se mi přidali vybrace do řidítek při brždění. Když jsem se na kontrolu motoru obědnával na servis do BMW Invelt Praha zmínil jsem se o těch vybracích a technik mi řekl že mimo kotoučů by to mohla být i vůle na některým z čepů předního přepákování. takže než vyhodit 10 tis za kotouče a pak zjistit že je to čep přidal jsem kontolu a odstranění přímo v BMW..

Motor, kardan, převodovka absolutně bes problému jen spojka se někdy akusticky ozve ale to je prý pro můj ročník normální a na funkci to nemá vliv.. pro mladší ročníky byla spojka inovovaná..

Výměna kotoučů, tak tady už to bylo veselejší ... Ale dostal jsem o 0,5mm silnější tedy 4,5 na který prý ročníky po mě stejně preventivně přecházeli.

Závady tedy zkroucené kotouče za které může rychlá jízda naloženého stroje v alpských serpentýnách v okolí passo Pordoi ..

Ůčtováné položky:
- odbahnění - po cestě mi pršelo a jel jsem po silnici, která je využívaná pro stavbu železničního korydoru
- Přední kotouče
- brzdová kapalina, chladící kapalina, oleje filtry - olej, vzduch KN a palivo
- kontrola motoru, kardanu, převodovky

Servis v autorizovaném servisu jsem volil kvůli vedení servis. knihy a budoucí dovolenou