Simson S 51 Elektronik (1987)

Vlastník PETSINKA
Vloženo 31.12.2011
Aktualizováno 8.5.2014

Moje první motorka, od které se očekává, že mě naučí všechno pro budoucí motorkářský život.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že se obvykle vozím v dieselovém autě, mě překvapilo, jak hodně musím simsona točit aby mi nezdechl.

To, že jsem dnes registrovaná na této stránce, je zásluha především mého přítele. Kdybych ho neznala, nikdy byste se tu o mě nedočetli.

Motorky miluju už od mala, ale nikdy jsem nevěřila tomu, že zrovna já bych měla odvahu udělat si někdy řidičák a začít jezdit. Ve svém okolí jsem neměla nikoho, kdo by mi pomohl s výběrem motorky a s předáváním užitečných rad zkušených motorkářů. Pak se ale vše změnilo a já potkala mého Petříka. Mezi motorkami se pohybuje od dětství, sám jich už několik vystřídal a dokonce i vcelku ošklivou nehodu má za sebou. Nehoda ho ale od ježdění neodradila a proto jezdí stále dál a teď už vlastně jezdíme oba dva.

Když mě vzal poprvé na vyjížďku, myslela jsem, že štěstím umřu, začalo mě to neskutečně bavit. Asi dva roky jsme jezdili na Suzuki SV1000S, ale teď jsme ji vyměnili za Aprilii Pegaso Strada 650. (uživatel želvín)

Jelikož jsem získala řidičák někdy v září, moc jsem toho letos nenajezdila(rok 2011), asi jen 100 km, možná méně. Mrzí mě, že po získání řidičáku začalo být hned hnusně a já nic nestihla, ale jsem neskutečně šťastná, že ten řidičák konečně mám.

Před mou první jízdou byly nutné dlouhé hodiny příprav. Simson stál ve stodole sám a opuštěný asi 5 let. Před tím, než jsem ho osedlala já, toho už dost zažil. Vozil přítele téměř všude než si koupil jinou motorku. Musela se koupit nová baterka, spínací skříňka, spravit světla... Specialitou tohoto stroje je, že na předním kole je ještě originální guma z NDR.

Už se nemůžu dočkat jara...

Huny
Huny napsal 08.08.12 v 00:23

Moc pěkný simík, a motorkářka která ho sedlá také :) Holky na simsonech se moc nevidí, šikovná

tadeo96
tadeo96 napsal 07.02.12 v 19:40

Pěknej sim dávám 10b at slouží

michall171
michall171 napsal 21.01.12 v 11:19

Krásný simson přeju hodně štastných km

PETSINKA
PETSINKA napsal 03.01.12 v 01:00

Děkuju za vaše komentáře. Potěšily mě...

hruso25
hruso25 napsal 02.01.12 v 20:11

Krásny simson.Pre začiatok ideálna motorka.Na prvé jazdy to netreba s rýchlosťou preháňať,stači tak max do 60km/h
Na simsona sa nedá zabudnúť,je to kultoví stroj.