MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník kosata
Vloženo 14.11.2011
Aktualizováno 14.11.2011

Vloženo: 28.03.2013, Uskutečněno: 14.03.2013, Stav tachometru: 58540 km, Zhlédnuto: 4x

Konečně se mi podařilo najít důvod špatného výkonu, který mě trápil celý loňský rok. Potvrdila se mi moje domněnka, že za tím bude naprostá volovina, na jejíž opravu stačí pár desítek korun a pár minut, ale přijít na to mi trvalo skoro rok.

Před zimou jsem se ještě pokoušel najít poslední možné příčiny. MZeta už se mnou jezdila hůř, jak minikroska s motorem z křoviňáku. Když jsem zkoušel svíčku, jak hází jiskru, tak přestala házet z otáčky na otočku. Prostě házela a najednou ani jiskřička. Chvíli jsem se pokoušel zjistit, čím to je, ale po chvilce jsem se na to vykašlal a po 2 týdnech jsem stroj uložil k zimnímu spánku.

Ze stodoly jsem MZetu vytáhnul až nedávno s tím, že se jí pokusím dát dohromady a doufal jsem, že nebudu muset nakonec dělat GO.
Jelikož svíčka neházela jiskru, první co jsem udělal, že jsem chtěl opravit zapalování.
První krok byl samozřejmě výměna svíčky za úplně novou, což nepomohlo. Nepomohla ani výměna fajfky a kabelu, dokonce ani výměna cívky nepomohla. Navíc jsem zjistil, že celá původní sestava, kterou jsem tam měl (svíčka, fajfka, kabel a cívka) na jiné MZetě funguje zcela bez problému. Bylo jasné, že problém bude někde jinde.
Takže jsem se začal hrabat v zapalování. Kladívka se zdály být v pořádku. Po víkendu jsem tedy zajel koupit nový kondenzátor a v týdnu jsem ho namontoval.

Když jsem motorku projel, byl jsem moc mile překvapený. MZeta jezdila téměř stejně dobře, jako když jsem jí koupil. Jen to možná bude chtít vyladit karburátor, předstih, případně úplně vyměnit kladívka.
Takových měsíců člověk hledá takovou volovinu, až ho k tomu přivede úplné selhání stroje. Ale hlavně že jezdí. :)

• Zase přijatelná spotřeba

Od poslední neděle, kdy jsem se poprvé letos projel s opravenou MZetou, mě hryzala zvědavost, co výměna špatného kondenzátoru zapalování udělá se spotřebou, která se v průběhu minulého roku vyšplhala přes nesnesitelných

Uskutečněno: 28.03.2013
  • První vyjížďka

Zima už je příliš dlouhá. Neodolal jsem a musel jsem se aspoň kousek projet. Navíc když mi MZeta konečně normálně jezdila. Jelikož zrovna teplo nebylo, možná i trochu mrzlo (já vím, jsem šílenec, vyjíždět v mrazu :-)

Uskutečněno: 24.03.2013
  • Úplně nepojízdná

Od začátku roku začínala MZeta docela ztrácet na výkonu a společně s tím dost nabírat na spotřebě. Spotřeba se časem vyšplhala přes 10 l / 100 km a ke konci prázdnin měla tak mizerný výkon, že už i fichtl snad táhne líp

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 17.08.2012