MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník kosata
Vloženo 14.11.2011
Aktualizováno 14.11.2011

Vloženo: 28.03.2013, Uskutečněno: 24.03.2013, Stav tachometru: 58570 km, Zhlédnuto: 65x

Zima už je příliš dlouhá. Neodolal jsem a musel jsem se aspoň kousek projet. Navíc když mi MZeta konečně normálně jezdila.

Jelikož zrovna teplo nebylo, možná i trochu mrzlo (já vím, jsem šílenec, vyjíždět v mrazu ), navlíknul jsem na sebe 2 mikiny, přes to bundu, pod helmu kuklu, kterou si beru na lyže a jel jsem.

Rozhodnul jsem se, že si projedu mojí oblíbenou silnici plnou parádních serpentinek. Jelikož mrzlo, v zatáčkách jsem jezdil raději opatrně a pomalu, hlavně v lese, ale i tak jsem si serpentiny užil. Když jsem dojel k vyústění silnice na okresku, chvíli jsem se zastavil, otočil jsem se (okreska už tolik záživná není a navíc mi už mrzly prsty) a jel stejnou cestou zpátky.

Za celou cestu mi kupodivu mrzly jenom prsty (rukavice asi moc do mrazu dělané nejsou :) ), ale i tak jsem byl rád, že jsem konečně v teple.
Vyjížďka byla dlouhá asi 23 km.

• Zase přijatelná spotřeba

Od poslední neděle, kdy jsem se poprvé letos projel s opravenou MZetou, mě hryzala zvědavost, co výměna špatného kondenzátoru zapalování udělá se spotřebou, která se v průběhu minulého roku vyšplhala přes nesnesitelných

Uskutečněno: 28.03.2013
  • Konečně zpátky ve formě :)

Konečně se mi podařilo najít důvod špatného výkonu, který mě trápil celý loňský rok. Potvrdila se mi moje domněnka, že za tím bude naprostá volovina, na jejíž opravu stačí pár desítek korun a pár minut, ale přijít na to

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 14.03.2013
  • Úplně nepojízdná

Od začátku roku začínala MZeta docela ztrácet na výkonu a společně s tím dost nabírat na spotřebě. Spotřeba se časem vyšplhala přes 10 l / 100 km a ke konci prázdnin měla tak mizerný výkon, že už i fichtl snad táhne líp

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 17.08.2012