Suzuki LC 1500 Intruder (2005)

Vlastník Pe3k
Vloženo 8.9.2011
Aktualizováno 27.12.2016

Vloženo: 22.03.2016, Uskutečněno: 22.03.2016, Zhlédnuto: 41x

Tak jsem se po pěti letech rozhoupal a pořídil novou přilbu.
Už totiž bylo potřeba. Stará výklopná helma už je poměrně rozviklaná, netěsní a dost do ní fouká. Po celých 5 sezón jsem na hlavu nasazoval výklopnou přilbu WORKER V210 s bluetooth interkomem.

A jelikož jsem neměl srovnání, tak jsem byl spokojen.

Ovšem vybrat novou výklopnou přilbu byl oříšek.
Šel jsem na to matematicky, sedl k internetu a začal sepisovat informace o dostupných výklopných a překlápěcích přilbách na našem trhu.

Cenovou relaci jsem si stanovil 5-8 tisíc. Kdyby bylo hoóódně špatně tak bych i něco málo přeplatil.
Vylučovací metodou jsem tedy vyselektoval 3 ks výklopek.
HJC, IS-MAX II
Caberg, Modus CPL
Scorpion, EXO-3000

Teď bylo potřeba si přilby vyzkoušet. Což jsem plánoval na Motosalonu 2016 v Brně. Bohužel zastoupení značky Caberg jsem tam nepotkal. Zato jsem vyzkoušel i ostatní značky výklopných přileb od Sharku, HJC, LS2, Premier apod.. Měl jsem na hlavě i tolik vychvalovanou Schubert C3 a po zavření jsem měl bradu natlačenou na přilbě - to bylo velké zklamání.

Úplně nejvíc jsem byl unesen ze škorpionky.
www.scorpionsports.eu/][img]http://www.scorpionsports.eu/img/logo.png[/img
Sedla napoprvé, nikde nic netlačilo, nelítalo, nevrzalo, nezavazelo…, dá se říct, že bylo rozhodnuto.

Ještě nějaké přilby jsem objezdil vyzkoušet po okolních motoprodejnach ale nic "lepšího" jsem na hlavě neměl.

Koupil jsem tedy Scorpion EXO-3000

Jedná se o poslední model výklopné přilby výrobce SCORPION.

Popis:

• materiál Ultra TCT (Ultra Tri Composit Technology). Tento materiál vyniká velmi nízkou váhou a vysokou odolností při nárazu
  • homologace ECE 22.05
  • vnitřní, výsuvná kouřová clona
  • Již v základu je také hledí MaxVision a pinlock (systém proti zamlžování skla) včetně pinlockové vložky
  • Systém uchycení plexi Elip-Tec® zajišťuje jednak maximální těsnost přilby v oblasti kolem hledí a také jeho velmi snadnou výměnu
  • Interiér KwikWick3® má vynikající schopnost rozptýlení potu z tváře a hlavy, je vyjímatelný a pratelný
  • Úprava interiéru KwikFit® zajišťuje možnost užívání přilby spolu s většinou běžně užívaných dioptrických brýlí
  • AirFit® systém – systém dofukování lícních vycpávek
  • Ventilace: třístupňová bradová ventilace a dvoustupňová horní, přední ventilace. V zadní části je pak umístěn dvoukanálový neuzavíratelný od­fuk
  • v polystyrenech na lícní části je zajištěna příprava pro sluchátka intercomu – nosní a bradový deflektor. Bradový deflektor lze v případě nutnosti prodloužit o nástavnou část na suchý zip
  • Zapínaní na mikrometrickou přezku
  • Váha je 1500 gramů.

V hodnotícím systému SHARP získala přilba krásných 97% a 3 hvězdy
sharp.direct.gov.uk/testsratings/scorpion-exo-3000-air][img]http://sharp.direct.gov.uk/sites/all/themes/sharp/images/design/sharp-3-star.png[/img

Do nové přilby jsem hned vložil i pinlock který byl přibalen k přilbě.

Už se těším, až novou přilbu otestuji

• už není moje

Asi proto že sezona 2016 skončila brzkým příchodem zimy, jsem se začal dříve nudit a vymýšlet kraviny :-D A jednou z nich bylo - co zkusit prodat motorku. :-) Stejně mi za ni nikdo tu částku nedá. Bylo by třeba opr

Typ: Prodej
    Vloženo: 30.01.2017
    Uskutečněno: 20.12.2016
  • Homemade motoopěrka bajkera

Tak jsem se přes zimu 2015 posnažil a zaměstnal ostatní, abych měl na motorce opěrku řidiče. :-) Tak nějak jsem se nechtěl smířit s dostupnou nabídkou na našem i okolních trzích pro můj model. Chtěl jsem opěrku NEmálo p

Vloženo: 29.04.2016
    Uskutečněno: 29.04.2016
    Tachometr: 52087km
  • Příprava na sezonu 2016

Po loňských 7.979 km byla příprava na letošní sezonu poměrně jednoduchá. Po loňském "velkém" servise šlo spíš jen o kontroly. - provedena kontrola brzdové kapaliny - vyčištěno brzdové obložení - kontrola kapaliny s

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.04.2016