Jawa 50/585 Mosquito (1996)

Vlastník motorkar50
Vloženo 22.7.2011
Aktualizováno 9.5.2016

Vloženo: 09.05.2012, Uskutečněno: 07.05.2012, Zhlédnuto: 9x

„Na sever nebo na jih náčelníku! Na sever! Jen trudomyslní a malověrní jdou na jih“ tak nějak by bylo možné parafrázovat slova klasikova, je jedno že cílem není zrovna severní pól, ale sever od Brna. „To abych si vzal teplé prádlo“ bohužel jsem si slova dalšího klasika nevzal k srdci a teplé prádlo ve formě bundy nevzal ( nejsem ořezávátko) což se ukázalo jako historická chyba.
Po přestálé zimě, školních povinnostech , tlačení Máši k pumpě z důvodů podcenění stavu benzínu v nádrži a zase zpět (zapomněl jsem olej) a ježdění kolem komína dvojice vyrazila po známé motorkářské trase brněnských motoelévů prověřujících schopnosti jejich strojů a jich samotných přes Mokrou, Hostivice ke srubu na Hádku. Místo je význačné především tím, že zde prochází několik cyklostezek. Dá se zde i tábořit a samozřejmě občerstvit. Kupodivu zde nebylo ani moc lidí. Pár skalních příznivců hokeje se dívalo na to jak prohráváme s Norskem. Zbytek se nemohl na tu hrůzu dívat a odešel se asi raději kochat do okolní přírody. Po krátké zastávce jsme pokračovali přes Ochoz do Křtin, které nás uvítali odpoledním sluncem ozářenou bazilikou. Krátká zastávka, pár fotek a pokračování po krásné silnici k hrázi Jedovnického rybníku. Hospoda na hrázi byla zavřená, ještě není sezóna a od vody foukal ostrý a studený vítr. Takže nebylo kde rozmrznout. Místo toho jsem se seznámil s historií ve formě dobových fotografií a turbínou jež byla instalována v původní stavbě pod rybníkem na pohon pily. Zajímavě bylo srovnat dobové panaromatické foto se současností. Po přestávce cesta přes Křtiny, Ochoz zpět do Brna. Celkem jsme ujeli kolem 60 km krásnou jarní přírodou. Vyjížďka se až na to, že jsem podcenil oblečení vydařila. Bylo mi však slíbeno, že když budu hodný, bude mi umožněno rozmrznout v Laa a.d. Thaya.

• Prodej

Po třech letech věrných služeb a hromadě zážitků jsem ji prodal. Sloužila věrně. Ať se jí daří i v nových službách.

Typ: Prodej
    Vloženo: 20.05.2014
    Uskutečněno: 20.05.2014
  • servis

Kontrola brzd odhalila destičky na hranici únosnosti, takže nastal čas pro jejich výměnu. pro jistotu jsem celou brzdu rozebral vyčistil a vyměnil brzdovou kapalinu. Po sestavení a projížďce bylo všechno v pořádku.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.08.2012
    Uskutečněno: 16.08.2012
  • Trenčín.

Na počest Mistra jana Husa, kterého nezodpovědní kardinálové nechali upálit., jsem udělal zahraniční porížďku do Trenčína. Celkem jsem ujel 300km a trvalo mi to 12 hodin. Byla to velmi pěkná projížďka a Máša šlapala velm

Vloženo: 22.07.2012
    Uskutečněno: 06.07.2012