Suzuki GS 500E (2007)

Vlastník PavkaH
Vloženo 18.7.2011
Aktualizováno 23.2.2013

Konečně motorka podle mého gusta. Vzduchem chlazený dvouválec, milá, s úžasným zvukem.

První dojmy - Jenom na polohu stupaček si musím zvykat. Nicméně změny ze Stromka DL-650 za menší GS500E rozhodně nelituji. Zatím si spolu velmi rozumíme. Po Hondě City Fly 125, která mi byla malá a po Stromkovi, Suzuki DL-650, který mi byl zase velký, zkouším motorku, která má od každého něco.

Kdysi mě před ní v Suzuce varovali, že mi bude malá, ale zatím jsem nadšený.
Jediné co mi vadí, je umístění stupaček a řadící páky. Uvítal bych stupačky více vpředu a níže, s větší vzdáleností od řadičky - občas nemohu vytáhnout botu. Proti Stromkovi je posaz vlastně sportovní. Stromek je zvláštní motorka, platí pro něj, že nesedíte na něm, ale v něm. Toho se u GS500 nedá dosáhnout, ale má zase jiné kvality.
Mám totiž pocit, že ji skoro zvládám. Její hmotnost v garáži i její výkon v provozu.
Protože jsem si GS500E pořídil na kratší výjižďky po okolí a ne na závodění, doplnil jsem ji o nástavce řidítek SW-Motech a štítek Givi A660.
S motorkou jsem dostal do náručí kufr Kappa 28 i s držákem. Musím uznat, že jde o jeden z nejlepších druhů držáků, co jsem zatím pro GS500 viděl. Motorka sice přijde o zadní madlo, ale kufr je nejníže a nejblíže těžišti ze všech.
Pro zábavu jsem GS ještě doplnil o reflexní polepy na ráfky.
Za měsíc jsem ji jenom několikrát vyzkoušel, cca. 300 km, ale jsem pořád spokojený.
Koupil jsem kousek z roku 2007, který měl najeto pouze 3300 km. Kromě praskliny na jedné ze zadních kapot, kterou jsem zavařil a vykitoval, je v naprosto parádním stavu. Doufám, že nám to dlouho vydrží.

Tomboo
Tomboo napsal 20.07.11 v 23:28

Jednoduché a pěkné moto nenáročné na údržbu.Známý má funglovku 08 v té samé barvě a je spokojený.Za ty prachy hodně muziky.Hodně km v sedle přeje Tom

Hnilda
Hnilda napsal 19.07.11 v 18:12

Zdarec máš to za deset mám rád naháče a ty Alpy si dej stojí to opravdu za to a Dolomiti jsou ještě krásnější Přeji hodně pohodovejch km

PavkaH
PavkaH napsal 19.07.11 v 00:10

děkuji Ti.
Moc si to užívejte, tak jak to máte jsem si to i já představoval. Ale žena se mnou jezdit nechce, já se dost bojím, takže pro jednoho kolem komína bude GS asi lepší.
Nebo nakonec půjdu do něčeho ještě klasičtějšího a ještě více kochacího jako je Kawa W650. Měj se hezky.

istonbike
istonbike napsal 18.07.11 v 23:25