Honda XR 125 (2005)

Vlastník Brettas
Vloženo 12.7.2011
Aktualizováno 16.8.2013

Ovladatelná,nízká spotřeba,spolehlivost.

První dojmy - Po simsonu bylo přesednutí na xr obrovský skok,dlouhé rychlosti a pružný motor.Slušný zátah a pocit dospělejší motorky,ale hlavně moto dostatečně silné do dnešního provozu.

Moje druhá motorka,najel jsem na ni zatím 5 tisíc.Xrko je dobře ovladatelné, je docela nízké dovolí slušné náklony v zatáčkách. Polní cesty a rozbité okresky jsou pro xrko nejvhodnější,ve městě je taky dobrá.Jenom do těžšího terénu se moc nehodí kvůli své výšce a odpružení.Na silnicích první třídy se docela trápí cestovní rychlost 80-90 km/h a žádné výkonové rezervy na 5ku.Maximálka 105 km/h.Oproti 2T 125 je 4T dost líná ale za spotřebu 3 litry bych řekl že to stojí.Na závodění to prostě není.Motorka je naprosto spolehlivá.Kromě výměny oleje se skoro nic neřeší. Přední kotoučovka brzdí hodně dobře,zadní buben zase dost málo.Sedlo je hodně pohodlný a na zadní hosič se také vejde dost věcí.Myslím si že v 16ti je to dobrá volba ale potom už by to chtělo něco silnějšího než 125ku.

16.8.2013-Po 11 tisících km prodáno,budu na ní vzpomínat.Nikdy jsem na tom nic neřešil,vždy chytla a nikdy mě nikde nenechala.Vlastně jsem jen měnil náplně a čistil filt.Spotřeba 3l/100km--cca 1kč na 1 km ,takže pohoda.Ale je čas se posunout dál,řidičák do 35kw,už mám v kapse,tak hledání cestovního endura může začít.

rozawaran
rozawaran napsal 12.07.11 v 16:27