Honda XR 125 (2003)

Vlastník Pixmar
Vloženo 30.7.2011
Aktualizováno 31.7.2013

Myslím že dobrá volba v 16 na zaučení na silnici, dobrá spotřeba i spolehlivost, pohodlí atd.

První dojmy - Ze začátku naprostá pohoda, postupem času přestával stačit výkon, ale co se dá dělat, přecejen je to 125 ve 4T která jede tak těch cca 100 km/h po rovině. Je to celkem pohodlná motorka a nebyl problém jet hned zezačátku 300 Km :) ... klady a zápory jsou popsány kapku níže, takže to tu nebudu znovu rozepisovat :)

Doplňky na motorce - Je toho poměrně dost, ale všechno je popsané již v hodnocení

Můj první stroj na silnici, dohromady máme spolu najeto zhruba 8 000 km (1. 7. 2012) a bez větších problémů. Už má zasebou pár větších výletů a celkem zatím pohoda, uvidíme jak si povede dál, ale doufejme že dobře. Předemnou dělaný repas přední brzdy, nová příruba a ložiska v kolech. :)

Postupem času mi začíná pomalu chybět výkon, co se týká rychlosti tak je to tak po rovině cca 100km/h ) což není až tak nehrorší ale už je to takové trápení si myslím

Co se tak týká úprav - vše co jsem tak nějak plánoval se uskutečnilo takže jsem celkem rád že to jakš takš všechno vyšlo, veškeré úpravy dávám většinou do deníku takže není problém se podívat. :)

hlavní věc co mě štvala bylo přední světlo které zrovna moc nesvítilo, problém vyřešen montáží H4, která už konečně kapku svítí, takže po tmě už je to ježdění kapku jiné.

25. srpen 2011 - oprava zadní brzdy
9. září 2011 - na moto najeto 20 000 - bez problému
19. října 2011 - 21 123 KM - výměna řidítek a věcí
okolo
12. prosince 2011 - namontován výfuk Yoshimura
19. únor 2012 - montáž motoalarmu, proužků na ráfky, lak kyvné vidlice, blastry, vzhledové úpravy, nový zesílený řetěz, olej
7. červen 2012 - výměna přední pneu, olej, seřízení ventilů
srpen 2012 - zásuvka 12V, krytky vidlic
1. září 2012 - LED světlo do kufru, zástěrka
listopad2012 - výměna oleje

Tady ukázka laďáku, je to natáčené foťákem, takže zvuk neni úplně tip ťop

Nějaké klady a zápory? - zhruba jsem to tu nějak sepsal

+ spotřeba
+ pohodlnost
+ výdrž
+ vzhled (věc vkusu)
+ bezproblémová jízda i ve 2 lidech
+ přilnavost k silnici
+ dostatečně velká nádrž
+ nosič - možnost kufru

- přední světlo (original)
- zadní brzda
- nemá ukazatel paliva
- výkon
- na světle není ukazatel rychlosti zrovna nejlépe čitelný
- úložný prostor (pokud není kufr)

určitě by se toho dalo napsat mnohem víc, ale myslím si, že by to mohlo tak nějak stačit :)

Pixmar
Pixmar napsal 02.03.13 v 23:37

Díky moc

Mikee97
Mikee97 napsal 24.02.13 v 11:29 10b.

Hele, zrovna moc neholduju těmhle strojům, ale kamarád má tu stejnou jako ty, ale jmenuje se to T.M.E.C. a jede slušně. Ta červená barva tomu celkem sluší. Máš hezké fotky a super propracovaný profil, takže deset bodů za to všechno a hodně šťastných kilometrů bez nehod

Pixmar
Pixmar napsal 30.07.11 v 19:50