Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník Krajda
Vloženo 1.6.2011
Aktualizováno 1.6.2011

Parádní autentická panelka (jedna z prvních-se dvěma ložisky na klice) v původním stavu, jen s několika menšími úpravami. Na drobnou povrchovou renovaci a opravu drobností zatím čeká, motoricky je ale v perfektním stavu.

Oproti pérákovi naprosto jiný stroj, jak motorem, tak podvozkem. Těch 10 (de facto 17) let mezi nimi je hodně znát. Panelka má pěkně živý a pružný motor, který je rád v otáčkách, ve vysokých táhne opravdu solidně, až budí dojem sportovního vršku (na rozdíl od spodového péráka, který valí jak traktor), ale dá se i jen tak nezávazně bez zacukání bublat 50 na čtyřku. Vyšší těžiště, měkčí podvozek (dlouhé teleskopy, zadní kyvka) a užší řidítka dovolují na 16" kolech v rámci dobových možností i dost zábavnou (chvílemi až zběsilou) sportovní jízdu. No a to bublání jednoválce, to je prostě paráda!

jawys
jawys napsal 20.01.16 v 23:39 9b.

pěkná patina

Marv1
Marv1 napsal 02.06.11 v 14:40

czm175
czm175 napsal 02.06.11 v 12:34

Taky jsem měl kdysi tuto první panelku r. 62 nebo 63, má to ještě bubny s kejvy. Dělal jsem na ní i papíry na pionýra. Instruktor měl 120 kilo, já asi 60 a pěkně sme si bublaly pomalu ulicema. Je to skvělá motorka a motor je opravdu tahoun. Později jsem ji měl speciálně na tahání side a neměla problém.