Yamaha YZF 600R Thundercat (1996)

Vlastník fa.m
Vloženo 14.5.2011
Aktualizováno 22.6.2011

Yamaha YZF 600R Thundercat. Zatím jen krátká známost. Moc prima motorka - hlavně po letech zase "moje"! Dostatečný výkon, rychlost i celkový pocit s jízdy. V porovnání s kolegy - supr pohodlný posez. Ovládání i jízdní vlastnosti prostě na jedničku !!

Čau všem KOČKAŘUM.
Je to skutečně jen krátká známost na to, abych něco hodnotil. Dávno za mlada jsem měl Jawku 350 a po ní ČZ 250/513 v úpravě enduro - což byla ale úplně jiná káva.
Na neustálé otázky - co chci k narozeninám - jsem tvrdošině vyžadoval motorku a ono nic. A tak jsem jednou od ségry dostal alespoň knížku "333 motocyklů". No a tam to začalo.
Hromkočka mi prostě padla do oka a už tam zůstala !
Teď se snažím si po letech zvyknout na jízdu na dvou kolech.
Koupil jsem ji v horším stavu a přes zimu ji malinko poopravil. Pro začátek vim jen to , že chytá precizně, řadí bezvadně a jízda na ní baví - jóóó!
To jsou první postřehy - doufám, že jich bude do budoucna víc.

Po měsíci (a kousku)
Zatím strašně nešťastnej!!!
Mám totiž hrozně málo času na ježdění a občas si zazlobí počasí, když už bych mohl!!!
Jinak ale A1 ! Najel jsem sice jen cca 1200km, ale jsem nad míru překvapen.
Pravda když jsem po první vyjížce a asi 120 km usoudil že raději vyměním řetězovku - čekal jsem, co bude dál.
S hrůzou jsem se ohnul po 500 km ke kontrole hladiny oleje - a ono nic . V motoru nezmizelo oleje ani co by se do náprstku vešlo. Ten stav přetrvává i po 1000 km a pak že "olej žere každá YAMAHA". Jsem rád, že ta moje to neví - teda zatím .(Jo ona neví ani to že by jí mohlo zlobit řazení z 1na2!)
Na dvou ciferný číslo v budíku otáček jsem se zatím ještě nedostal ( tam třeba papat už bude ), ale mě se tam zatím ani nechce. Při svém věku a životních zkušenostech vím, že jet se dá rychle skoro se vším - horší je to pak v pořádku a včas zastavit. Já se vozím zatím na kochačku a mávačku.
Tím pádem je i spotřeba kolem 5L.
Co víc jsem si mohl přát - hodnou, nenáročnou, zatím spolehlivou motorku na znovuzačátek .

Power-Evil
Power-Evil napsal 24.09.14 v 11:45 9b.

Pěkná kočka

brabenecz
brabenecz napsal 26.08.12 v 20:57

Přivedl jsi ji zpátky do luxusního stavu, vždycky si na ní spravím voko. Moc pěkná klasika, hromkočka jak má být

PrincessDevil
PrincessDevil napsal 26.01.12 v 11:42