Jawa 50/550 Pionýr (1957)

Vlastník a.pelcik
Vloženo 3.4.2011
Aktualizováno 24.4.2013

Legendární první pionýr, kdo by neznal. Nesmrtelné stroje, snad každý motorkář musel jezdit na pionýru...

První dojmy - Takovej prskolet, je to prostě srdcovka. Je to takový prdítko v na svuj věk v docela pěknym stavu, postupem času jsem si ho dával dokupy. Byl jsem za něj moc rád, že už nemusím chodit pěšky nebo po vesnici jezdit na kole :). Nakonec mi ho pak děda daroval :)) Díky dědo :)

Má to svoje kouzlo. Když někde zastavím, lidé se ptají, pochvalují a vzpomínají.

Historie:
Koupil si ho kdysi můj praděda, za 2000,- Kčs v rakovnické mototechně, mám originální kupní smlouvu :). Měl ho na dojíždění do práce do jedné asi 2-3 km vzdálené vesnice. Koupil si ho v raritní světle zelené barvě, potom ho zdědil můj děda ten na něm taky jezdil, ale né už moc. Jak to bývá, pak radši jezdil autem. Pak na něm jezdil můj strejda a máma. Moje máma si ho dala trochu do kupy, udělali s dědou nový lak (bohužel), atd. Po delší době začala sedlat MZ 150 a na pionýra skoro zapomněla :). Bohužel pionýr se nadobro odhlásil protože děda nechtěl platit pojistku když stál a byla to sakra chyba. Nevím jak to, ale značka na pionýrovi zůstala.
Dal se do vlhkého chlíva, tam stál asi 14 let dokavaď ho máma opět jednou s tátou nevytáhla :). Jeli jsme na něm asi šestkrát, jezdili jsme na něm dva já a máma. To mi bylo tehdy asi 7 let, jezdili jsme po okolních vesnickejch silnicích.. Pak se odstavil asi na dalších 7 let do chlíva. Dokavaď jsem ho nevytáhl já ;).
Pak jsem ho s dědou zprovoznil a odjezdil jsem na něm dvě spokojený sezóny.

Přes zimu 2011/2012 jsem udělal takovou měnší GO, to nejnutnější aby to všechno fungovalo jak má i vypadalo, prokouknul pěkně. Díky moc mému tátovi za finanční podporu a Koleckovi za obrovskou pomoc :) Díky
18.4.2013 jsem pionýra dostal na veteránské RZ, takže teď už jezdím a legálně :).

Účastnil jsem se:
Spanilá jízda rakovnický mopedů 2012 - 167 účastníků, trasa dlouhá 70km

Pusťte v HQ ;)
[stream]http://www.stream.cz/uservideo/617283-beautiful-day-jawa-550[/stream]

a.pelcik
a.pelcik napsal 18.04.12 v 21:23

Taky sem tě asi zahlíd , díky čoveče

HloupyHonzaCZ
HloupyHonzaCZ napsal 15.04.12 v 22:37

Tak už jsem tě zahlédl Radvan mi dal avízo že máš garáž u našeho paneláku a taky že jo... dneska jsis to tady pěkně drandil u garazi moc peknej pařízek...

HloupyHonzaCZ
HloupyHonzaCZ napsal 10.01.12 v 19:25

Moc pěknej...

MimoCZ
MimoCZ napsal 02.08.11 v 15:49

Tak taky ti preji hodne stesti a dobre ochranuj to vase rodinne dedictvi

lolík
lolík napsal 25.07.11 v 20:21

Moc pěkný a taky hodně ceněný veterán. Važ si ho .