Yamaha Aerox R (2007)

Vlastník Ratchet
Vloženo 27.2.2011
Aktualizováno 15.5.2017

Velice spokojen. Je to super přibližovadlo, a i když je to uzavřené, pouze do 45 km/h, tak síla byla velice dobrá. Máme to do kopcovitého terénu.

Motorka koupena od MARI MOTO s.r.o., vrbova 19/1427, 147 00 - Špatné. Měl jsem prodej domluvený. Nečekal jsem, že bude nutné motorku rozebrat a zprovoznit otáčkoměr. Motorka měla otáčkoměr, jiný tlumič a štít, lišící se od ostatních. Když to zapojily, a přijel jsem domů, zjistil jsem že chybí ty plechové spony na šroubení kapotáže, stržené šroubky. Když jsem žádal o nové, řekli si balík peněz, že musím koupit celé balení a kus za 90 Kč. Už když jsem viděl, jak to mechanik neodborně rozebírá, mladý kluk a jak se k tomu chová, brečel bych. Do tohoto krámu už nevlezu.

Problémy byli i když jsem chtěl koupit 1300. A že dopředu, a smontovat a kdesi cosi. Opravdu už ne.

První dojmy - Na pohled velice pěkný stroj. Spíše pro jednoho, než pro dva. Silný stroj, hned je 45 na tachometru, a to mám 100 kg. Je také těžké, a žena měla zprvu problém, dát ji na stojan. 90 kg je 90 kg. Určitě není vhodný na špatnou silnici, to se to klepe a rachotí, malé kola nemají ráda nerovnosti. Naopak na rovné silnici upaluje jako hrom.

Motorku bych doporučil pro - Určitě jako mladej bych ji chtěl, místo pincka. Jinak nesklame nikoho.

Doplňky na motorce - Žádné.

Byla vybrána pro kroutící moment. Máme to do kopce, a nechceme aby se loudala. Dále pro chlazení a značku Yamaha.

Máme najeto víc jak 2000 km, a zatím žádný problém. Po zimě nastartuje bez problémů. Pouze baterka po 4 letech odešla. Ta byla divná už od začátku. Přišlo mi to, jako by to nebyla originál. Vím, že Yamaha dává Japonské baterky. Jízdní vlastnosti jsou dobré a jsme spokojeni. Po delší odstávce, se line po nastartování kouř, asi po usedlém motorovém oleji. Po chvíli to přestane. Nemá žádný servis, akorát na 1000 km, a pak na 2000 km. Běžná údržba.