Honda XL 1000V Varadero (2009)

Vlastník jawasy
Vloženo 12.2.2011
Aktualizováno 13.2.2011

Vloženo: 30.10.2020, Uskutečněno: 25.08.2020, Stav tachometru: 53800 km, Zhlédnuto: 22x

Po delší době se dostávám k tomu, abych zavzpomínal na letošní dovolenou trávenou u našich východních sousedů - bratrů Slováků.
Původní naplánovaná dovolená byla trochu jiná. Transit Slovenskem, Maďarskem a Rumunskem se dostat do Bulharska k Černému moři, kde si prohřát své kosti a pak trochu prozkoumat bulharské kopečky a přírodní zajímavosti. Plán je věc jedna a realita věc druhá! Kvůli pandemii nám uzavírali postupně hranice a nikdo nevěděl jak to bude pokud se do daných států přece jen dostaneme (testy - karanténa).
Slovensko nám tedy vyšlo jako jediná nožná alternativa, kde byly hranice otevřené jen s nějakými opatřeními (roušky v obchodech a čerpacích stanicích...) se dalo v klidu cestovat. První den jsme dojeli přes ČADCU-NÁMESTOVO - vesničku KLIN se zmenšeninou sochy Krista v Rio de Janeiro a sochou klečící postavy papeže Jana Pavla II. - Oravskou přehradu - TVRDOŠÍN do cíle naší cesty - ZUBEREC . Tady jsme měli zajištěné ubytování v soukromém pensionu na dvě noci. Motorky v garáži, solidní pokoje, kuchyňka i soc. zařízení na úrovni. Odtud jsme podnikli výlety do Městečka LÚČKY - přírodní termální koupaliště KALAMENY a ORAVICA - termální koupaliště (vedle akvaparku - vstupné na celý den 5E)
Další náš cíl byla LEVOČA - retro kemp (známe již z minulých cest) Kováčova vila. Cesta vedla na PRIBILINU - VYSOKÉ TATRY - KEŽMAROK . naskýtali se nám krásné výhledy a po Tatranské magistrále kde bylo minimum aut i cyklistů se jelo krásně. V kempu nás už nemohlo nic překvapit. Stejné pivo stejné retrochatky z dob socialismu. Jen obsluha v restauraci jiná, ale neméně pohledná a příjemná Tady jsme trávili jednu noc pod stany a slunečníky restaurace u pivka.
Následující den byl plán dojet přes ÚDOLÍ SMRTI až na "dálný východ" ZENPLÍNSKÚ ŠÍRAVU . Cesta vedla úzkými silničkami na - RUSKÁ VOĽA nad POPRADOM - BARDEOV - ZBOROV - SVIDNIK - VYŠNÝ KOMÁRNIK . Až na DUKLU jsme ovšem nedojeli, protože po rozhovoru s nějakými motorkáři jsem se dověděli že na hranicích s Polskem je fronta kamionů a Poláci dělají problémy se vstupem. Proto jsme se rozhodli rovnou pro cestu na Šíravu. Počasí nám přálo a tak kolem vodní nádrže VEĽKÁ DOMAŠA přijíždíme odpoledne do vytipovaného autokempu Camping Hôrka . Jaké však bylo naše zklamání když nás v tomto kempu přivítala jen uklízečka u budovy čemu se možná kdysi v dávných dobách říkalo recepce. Pusto, prázdno ani náznak nějakého života (nevěřte všemu co se prezentuje na internetu). Po hodinovém bloudění podél břehu přehrady nás jedna dobrá slovenská dušička posílá asi 8km dál kde by snad měl být autokemp. Doopravdy byl. Platíme za místo, stavíme stany a naše první cesta vede do restauračky na pivko a něco k snědku. Musím dodat, že obé podprůměrné . Ale co? Jíst i pít se musí Je několik minut po 18:00 a my se chceme smočit v bazénu co je nám k dispozici. Bohužel zde se zavírá v 18:00!!! No divný to kraj!!! Nezbývá než sprcha-taky jsme nepochodili. Zde pro změnu se platí (což by nám nevadilo) ale nejenže sprchy pamatují svá nejlepší léta někdy kolem roku 1980,ale jak nám bylo řečeno - teče jen studená voda. Nakonec jsme učinili tu svou částečnou specielní očistu přímo ve vodách přehrady. Pokud někoho bude zajímat v čem že byla ta očista speciální, tak v tom, že například já si specielně umyl jen nohy. Možná to byla chyba protože ten smrad z nich by mě ve stanu uspal na tolik, že bych nemusel zklidňovat omladinu co si vedle v autě pouštěla hudbu na plný pecky, kdy ani špunty v uších neplnily svůj účel. Bylo to kolem druhé ráno. Odvážím si velké zklamání z této dříve vyhlášené slovenské destinace.
Ráno balíme a naše cesta by měla končit kousek před BÁŇSKOU BYSTRICOU v kempu.
Cesta vede částečně po silnicích I.tř. ale rovněž po vedlejších úzkých silnicích. KOŠICE - ROŽŇAVA - BREZNO .
Odpoledne dojíždíme do obce NEMECKÁ kde chvilku hledáme kemp. Podařilo se Vodácký kemp CAMPING DRONTE GPS: N48°48'56", E19°25'13"
Super - přímo na břehu řeky HRON, restaurace s velmi chutným pivečkem a sociálky na úrovni. Tady se nám líbilo a proto oproti plánu jen přespat a jet dál, jsme zůstali na dvě noci. Lidí málo, večer táboráček - klobásky, pivečko, slivovička-nic nám tu nechybí
Po dvou nocích balíme a v plánu je ještě návštěva MANÍNSKÉ TIESŇAVY https://cs.wikipedi...%C3%A1_ties%C5%88ava a pak už domů s návštěvou mé ( známé neznámé ) kamarádky slovenky Evy kousek od města Bytča a kamaráda Martina (známe se z Rumunska kde jsme se potkali v kempu pod Transalpinou) v obci Karolínka okr. Vsetín. Člověk míní a žena mění! Kamarádova manželka rozhodla jinak a tak mě ( i když se mi to nelíbilo) nezbylo nic jiného než netrhat partu a podřídit se Takže rovnou nejkratší cestou domů.
Ale co? Užili jsme si krásné přírody, skvěle jsme se pobavili, vyčistili trochu hlavy a
VO VO VO TOM TO JE - Jak by řekl známý bavič pan Pitkin.
Tak zase někdy příště - pokud ta svině corona dovolí!!!

hruso25 (40) napsal 09.11.2020 v 19:42

Na Šíravu to mám čo by kameňom dohodiť. Bol som tam tri krát, prvý raz, naposledy a nikdy viac.
Už keď ste boli v Lúčkach tak hneď vedľa je Prosiecka dolina, Kvačianska dolina a Liptovska mara je krasna.
Levočsky Camping je neskutočne Retro. Námestíčko v Levoči a Spišský hrad stoji za pozretie. Parkovné v Levoči motorky neplatia a parkovne sa neplati ani na hrade.
Ináč pekné čítanie.

Guga (72) napsal 30.10.2020 v 23:08

..."Kdyby tady nebyly ty vosy?!"...
...i tak to bylo pěkné

• OPRAVA PO HEHODĚ

Skoro hotovo ;-) Ještě pár drobností a varánek zase může brázdit silnice! :-DD

Typ: Oprava
    Vloženo: 04.09.2023
    Uskutečněno: 04.09.2023
  • VÝMĚNA OLEJE + FILTRU

Takřka na den přesně po třech měsících po mé kolizi 3.6.2023 v Polsku, jsem z 90% dokončil opravu varánka a dopřál mu nový olej a filtr. Přešel jsem z Castrolu na Motul.

Typ: Oprava
    Vloženo: 31.08.2023
    Uskutečněno: 31.08.2023
  • SMOLNÝ DEN 3.6.2023

Naše tradiční vyjížďka na pečeného pstruha do PL pro mne nedopadla nejlépe. Srážkou s protijedoucím autem v zatáčce. Řidič (čech) si to řízl po mé straně a mě tak pro letošek zřejmě předčasně skončila sezóna. Motorka je

Typ: Havárie
    Vloženo: 05.06.2023