KTM 250 SX (1994)

Vlastník Whistler
Vloženo 16.1.2011
Aktualizováno 1.5.2011

KTM 250SX 1994, starší dáma, ovšem motorově stále v kondici

vyměnil jsem jí za GILERU RC600, kterou jsem koupil na terénní výlety a posléze jsem zjistil že se pro tenhle účel nehodila. SXko bylo v malinko horším stavu, momentálně ho dávám dokupy. Nové gumy, Vzduchový filtr, gripy, pružina nakopávačky, svíčka a komplet spojka, stará prokluzovala. Lamely zrovna čekají namočené v oleji na namontování, těším se až poznám plnou sílu čtvrtlitrového dvoutaktu :) Předchozí majitel jí měl jen krátce, ale tvrdil, že majitel před ním měnil píst a brzdové desky. Destičky jsou opravdu nové, na píst jsem se nekoukal, ale uvidíme časem. Motorku jsem přivezl s nefunkční nakopávačkou, byla prasklá pružina, tu jsem koupil novou z partsdepotu za cca stovku, při demonáži pravého deklu motoru a spojky jsem zjistil, že spojkový koš byl opravovaný a vodní pumpa je totálně vyžraná od chladící kapaliny a opravovaná, lepená, sací hrdlo asi bylo uraženo či co, gufero tam drží jen silou vůle :/ Pružinu jsem vymněnil a pumpu jakžtakž poslepoval, takže neprosakuje. Časem plánuju koupi jiného, zdravého, deklu

Spojku jsem úspěšně vymněnil, došlo i na lanko spojky, bylo načaté a dávat za originální 860,- korun se mi nechtělo, tak jsem po lehké úpravě použil lanko z jawky 175/356. Fungovalo parádně. Novou spojku jsem si ale moc neužil protože moto začal žrát vodu, těsněním pod hlavou to nebylo, sundal jsem celý válec a bylo jasno, předchozí majitel který dělal GO vršku motoru pod válec nepoužil papírové těsnění ale pouze silikon, který profouknul. Předchozí majitel nekecal, nicasil byl nový, píst taky, šechno víceméně OK. Objednal jsem nové těsnění, složil a KTM už jezdila bez problému. Teď na jaře jsem jí prodal protože jsem na ní moc nejezdil, moc míst na vyblbnutí tu není.

Na svůj věk to byla dobrá motorka, podvozek už měl něco za sebou, ale motor šlapal super, s novou spojkou se to stavělo ještě na trojku na nerovnostech na zadní, převodovka byla přesná a spolehlivá, mechanicky ovládáná přívěra fungovala na jedničku, solidní zátah odspoda. Starty jak za tepla tak za studena nebyly problém. Lehká a mrštná motorka s dostatečným výkonem. Dvoutakt má svým průběhem výkonu něco do sebe, nenechá vás oddychnouta člověk se nenudí. Jednou bych rád vyzkoušel CR500 či nějaký podobný nesmysl.

husatko
husatko napsal 19.01.11 v 23:42

je to seriozne vyzerajuca starsia dama, zasluzi si este investiciu do noveho "chrupu". bude este kusat.