renocar_brezenPROFIL MOTORKY

KTM 250 SX (2004)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník d2ejay
Vloženo 2.9.2014
Aktualizováno 14.9.2014
Zobrazeno 3 022x
HODNOCENÍ PROFILU OD 3 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 7

Popis motorky


KTM 250 SX ... výborná průprava pro horolezeckou výpravu.

Více fotografii

První dojmy - KTM mám rád. Dvoutakty mám rád. Tento motocykl mi padnul do ruky hned, sice se občas - hlavně na konci závodní rozjížďky, snaží z těch rukou zase vypadnout, ale to je chyba jezdce, že :-)

Motorku bych doporučil pro - Starším, klidným pánům, ale také mladým dámám, toužícím po klidném a hezkém svezení přírodou.

Doplňky na motorce - Faltus suspension komplet, VForce klapky...Atena stupačky ...Recenze

Tento stroj jsem si nevybral, on si vybral mně. Myslím, že mi šeptal něco o tom, že starší ročníky, by se měli držet tradičních postupů - a tedy dvoutaktních motorů, no a já jej poslechl. (CHYBA!!!)
Ano, zhýčkán kontrolovatelností čtyřtaktu, jsem zapoměl, jak tento dynamit funguje. Ne když si odpočatí sednete a machrujete, jak vám to jde, ale po 20 minutách, když už váš organismus nedokáže rozlišit, co je levá a co pravá ruka. Tady teprve začíná divadlo, které mi připomíná úvodní scény filmu Mission Imposible tuším 2, kdy se Tomáš Krujzůj houpe na skalním převisu, visa za jednu ruku a škrábajíc se tou druhou na řiti ... a třetí si opravujíc fešnou patku plavé hřívy. Je všeobecně známo, že dvoutakt se plynem moc kontrolovat nedá, tam to prostě buď je, nebo není. Každopádně po instalaci klapek VForce tato zábava dostává nový rozměr a pokud jsem si myslel, že už "vis letmý" zvládám, hodně jsem se spletl. Ostatně, při posledních závodech jsem si vysloužil obdivné pohledy náctiletých fanynek, ba i fanoušků, kteří uznale zatleskali, když viděli idiota (rozumněj mě), najíždějícího do lavice na vytočenou trojku po zadním kole ... ne, žiju, zadní brzda pod staccatem dupanců zapůsobila na poslední chvíli a lavici jsem nepřekonal dvojitým backflippem s dopadem na záda, ale hnusným drkancem, zaplaťpánbůh bez vetší újmy na zdraví, nepočítám - li náběh na přesun obsahu střev ze zmíněného orgánu do textilní výbavy spodního charakteru...
Ale, ... je to parádní stroj. Každopádně mám tu jeho surovost rád. Sice se asi ke čtyřtaktu vrátím (možná a jen z bezpečnostněrodinných důvodů), ale je to má láska největší. To totiž neokecáte. Buďto ji udržíte na uzdě, nebo vás okamžitě shodí ze sedla. No řekněte sami, kdo dvoutakt zná i z dřívějších, spálenou spojkou provoněných let, dá mi za pravdu, že na tom prostě něco je.
Jízdní vlastnosti i přes její věk, jsou vynikající a po kompletním předělání podvozku firmou Faltus suspension, nemám žádné výhrady.
Pokud se najde nějaká chyba, je to zásadně jezdcem, protože to vnímám tak, že jediný limit tohoto stroje jsem já...
Zároveň a to je podstatná připomínka, neskutečnou výhodou je jednoduchý servis celého motocyklu, který zvládá i má malinká dcera, takže já si můžu v koutě dílny v klidu kůřit faju...

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
jardatdm
jardatdm napsal 29.03.16 v 20:41 10b.

super

muchus
muchus napsal 06.09.14 v 22:41 10b.

Více komentářůTOPlist