Kawasaki ER 5 (1997)

Vlastník PetrER
Vloženo 6.1.2011
Aktualizováno 30.10.2011

Dostupný půllitřík pro radost. Starší konstrukce, ale 100ku za 5 dá.

Malý, hezký a zatím naprosto spolehlivý dvouválcový chrochťák klasického vzhledu.
Chtěl jsem CB, ale tahle ER byla v tak pěkném originálním stavu, že nebylo co řešit. Z Německa 2 majitelé, druhý najel jen 1000Km a prodal protože prý nejela. Byla seškrcená, nevím co ten německý teenager čekal V 39 000 odškrceno u ověřeného servismana, ventily, karburátory, nové svíčky. No krvavá svině se z ní ani po té nestala :), ale předjíždění je po roztočeni nad 7000 o moc snažší. Spotřeba (4,3-5,5) se odškrcením prakticky vůbec nezvýšila. Přikládám to spíš seštelovaným karburátorům, seškrcená práskala do vejfuků. Teda vejfuku.
Nepodstatný údaj Vmax neco lehce nad 170. Je to nahac bez stitku a ja mam 190cm, 90% casu jezdim do 120. Jeste kdyz jsme u te mé vysky, vsude pisou ze je mala a pro male jezdce. Ano je. Nicmene si myslim ze motorky nejsou o pohodlí. To je takova moresa dnesni doby. Najel jsem naraz nejvic 350km a naprosto bez problemu, do garaze jsem ji daval s velkym uckem na ksichte a domu sel vyrovnanou vzpřimenou chuzí :)
Ten kdo je zvyklý na velke 600stovky a vic uz asi na takovou motorku nesedne. Ja si ale tehle obratné štičky vážim. Jizda po městě, manipulace v garáži, pojistka, když ji polozim nemusim si rvat vlasy, je rozsirena, spousta dílů a na okreskách, pokud nejsou dlouhé rovinky pořád tempo udrží.

Ted neco proti:
Zadni tlumice nejsou nijak kryty a při byť jen malem polozeni se ohybaji (zadni stupacka propruzi a pres pera ohne pistnici). CB to ma reseny lip.
Originál řidítka jsou opravdu hodně malá. Bez větších se při 190cm výšce jezdí hodně špatně.
Rozestup mezi nekterými rychlostmi mi přijde hodně malý. Projevý se při pojíždění v koloně.
To je asi vše.

MimoCZ
MimoCZ napsal 13.10.11 v 21:58

Krásná a spolehlivá mašinka. Tak je tak dál.

istonbike
istonbike napsal 07.01.11 v 17:48

Dobře napsána recenze a samosřejmě super Er5 spolehlivý a nenáročný dvoubuch požívaný ve všech kategorijích mašin dávám 10b s přáním spokojeného úsměvu po každé vyjíždce i v sezóně 2011