Simson SR 50 (1989)

Vlastník Pipa31
Vloženo 31.12.2010
Aktualizováno 21.4.2020

Můj první stroj - skútřík s manuální převodovkou a výkonem necelých čtyř koní mi byl "vstupenkou" do světa jedné stopy.

První dojmy - Simsona jsem dostal jako vánoční dárek, takže na skutečně první dojmy mám skvělé vzpomínky. Motorka byla lehoučká, měla úložný prostor pod sedlem i pod nohama. Výkon vzhledem k hmotnosti a typu stroje adekvátní.

Na začátek ideální, na manipulaci na místě naprosto nenáročná motorka, která se dala otočit i na místě.

Je to sice skútr, ale díky 4-rychlostní manuální převodovce se člověk aktivně opravdu účastnil jízdy a osvojil si základy řazení. Simson snášel jízdu na hranici svých možností obdivuhodně a zvládal na svůj malý objem i delší trasy. "Životní" jízdu jsme spolu jeli na závody dragsterů do Hoškovic-v ten den dokázal tento malý pracant ujet 260km. Jeho provoz byl přitom po celé naše společné soužití takřka bezporuchový...Jasně, měl i "mouchy" hůř startoval- a to zejména za studena a při větší vlhkosti vzduchu-to jsme se spolu často trápili, ale jakmile si začat brblat,bylo vše zas dobré. Nějakou dobu se zastavilo počítadlo kilometrů,takže neznám přesný údaj kolik kilásků jsme spolu zdolali,ale bylo jich určitě něco kolem 6000-8000.

Jak už to tak ale bývá,jednoho dne začal být Simson menší a menší a jízda na něm už nebyla to co dřív-holt tam chyběli koníky, za to už ale tenhle rudej ďáblík nemohl,na víc prostě nestačil, a tak jsem přesedlal na větší, tentokrát už to byla 250, ale o tom zase jinde.

Simíkovi jsem pak našel nového majitele z Královéhradeckého kraje. Těžko se mi s ním loučilo, ale když jsem slyšel, že pán je z klubu německých historických vozidel a se Simsonem který byl kromě samolepek v originálním stavu měl v plánu jezdit po srazech, doufám, že je s ním i dál zacházeno minimálně stejně dobře, jako u mě.

EDIT: Teď s odstupem víc jak deseti let bych se na něm docela rád znovu projel :)

liň
liň napsal 24.12.18 v 08:38 10b.

Hezký stroj a dobře napsaný článek . Já jsem nedávno jednoho zachránil před sešrotováním .