Blata 125 Motard (2010)

Vlastník 125Marek
Vloženo 23.12.2010
Aktualizováno 24.2.2013

Vloženo: 15.05.2012, Uskutečněno: 15.05.2012, Stav tachometru: 7987 km, Zhlédnuto: 1x

Po minulém fiasku s výletem jsme si chtěli vynahradit výlet. A tak jsme se já, brácha Vitus, Martic a Míša dohodli, že se společně projedeme do Liberce.
Cestou do Mírové pod Kozákovem jsme s bráchou zjistili, že nás lanko spojky opět zlobí! Váleček, který Martin napájel na staré fichtlařské lanko, začal pomalu slézat. No Po dojetí do Mírové se opět krapet opravovalo. No trocha cínu to spravila
Cesta do Liberce byla super! Dalo se poznat mnoho míst z videa My Way (1,2,3). Cesta přes krásnou přírodu, krásné zatáčky a míst, kde jsem strávil 2 školní výlety. V Liverci nám Martin ukázal, kam chodí do školy, lebo se taky ucházím o post studenta TUL. Takže projížďka měla vlastně účel
Po hoďce a půl čekání, až se Martin vrátí z učení, jsme vyrazili směr nahoru- na Ještěd. Cesta byla ještě krásnější než předtím. Samé zatáčky, kvalitní asfalt- ráj pro motorkáře. Na Ještědu jsme dostali nemilou sprchu. Paní hlídačka chtěla za parkování 2 motorek 120 kč! :-o Takže jsme to otočili, sjeli 50 metrů níž a stroje nechali kus pod vrcholem.
Cestou z Ještědu nám Martic ukázal osudové místo, kde zalehl před dvěma lety
Těsně před Turnovem se před námi zjevila krásná motokrosová trať. Neodolali jsme a museli se projet. Díky jílovitému podkladu a neznalosti trati nebyla o krizové okamžiky nouze
Po dojetí domů jsme opět opravené lanko vyměnili za úplně nové, které doufám bude sloužit dalších pár tisíc km.
Ještě jednou bych chtěl Matinovi i Míše poděkovat za krásný výlet a příjemně strávený čas v dobré společnosti! Za den jsme najeli 194 km a ráno taťka najel dalších 52 km, čili Blatka za den udělala 246 km.

Martic (13) napsal 18.05.2012 v 15:57

Hele, možná by šlo pro tyhle účely využívat jedné nové služby od googlu - [url=//drive.google.com/start?authuser=0#home]Google disk[/url] . Upozornil mě na ni jeden spolužák. Funguje to v rámci účtu na Googlu. V základu je tam 5GB volného místa . Můžeš tam nahrát cokoli a následně nastavit sdílení s libovolným člověkem. Zatím jsem to nezkoušel, ale mohlo by to bejt na fotky a videa mnohem efektivnější než klasický mejl .

Co se týče lanka, tak mě taky lépe chodí kombinace - nové lanko v původním bovdenu. Lépe řečeno, jde stejně trochu tíž, ale né trhaně. Třeba se to ale ještě trochu zaběhne, tak to zatím nebudu měnit.

125Marek (10) napsal 16.05.2012 v 13:45

Díky, chyba opravena No abych řekl pravdu, nejraději bych ti fotky poslal, a´t je máš v pořáadné kvalitě. Ty videa z motokrosové trati bohužel poslat nejdou, lebo jsou větší než 15 Mb.
Lanko vyrezá dobre Dali jsme do původního obalu nový kus drátu, řádně ho zkrátili, trochu opájeli, aby se netřepilo a spojka jde suprově Dolů jsme umístili takový váleček s červíkem, který drží zatím dobře. Každou chvíli to ale kontrolujeme... Člověk nikdy neví

Martic (13) napsal 16.05.2012 v 10:23

Máš tu chybu v počtech... 246km .
Jinak, jestli ti to nebude vadit, tak si stáhnu vaše fotky.

A ještě se zeptám...Jak jste vyřešili lanko teď a jak chodí?

• Opět výměna oleje a čištění vzduchového filtru

No podle posledního záznamu na motorkářích nebyl olej měněn nejméně rok a půl :-| A protože se blíží sezona a my jsme od poslední výměny najeli závratných cca 1500 km :-D (což je opravdu hafo mega mrtě moc :-D ), rozho

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.03.2017
    Uskutečněno: 16.03.2017
  • Výměna oleje, nové přední destičky a ventily

Protože jsme s motardem již dlouho nic nedělali a jen jezdil, rozhodli jsme se vyměnit olej, filtr a ještě seřídit ventily. Jako vždy se toho ujal mistr Špůr, který vše udělal a zkontroloval (y) Ještě se mrknul na před

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Výměna pneu - Heidenau K80 100/80-17 a 130/70-17

Již nějakou dobu jsme zvažovali jaké pneu koupime no našeho motarda, až se stávající Heidenau K66 sjedou. A tento čas nastal, neboť dezén klesl na 1,2 - 1,5 mm (předpis je 1,6) :-) Dlouho jsme uvažovali o stejných pneu

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.08.2015