Yamaha YBR 250 (2009)

Vlastník ImiskaI
Vloženo 19.11.2010
Aktualizováno 25.3.2023

Moje prvni motorka, jsem druhy majitel. Predchozi majitel ji po roce prodal velmi dobre opecovavanou. Ja ji po roce poslal do pangejtu a pak mi trvalo dalsich deseti nez sem ji opravil.

První dojmy - Prvni dojmy byly ze to je vlastne presne to co sem chtel. Lehka a lehce ovladatelna - pro zacatecnika idealni. Zaroven nema problem se dostat rozumne rychle i nekam ke stovce, takze clovek neni uplne prekazkou v beznym provozu.

Motorku bych doporučil pro - Pro zacatecniky idealni, ale dostacuje i pro nekoho kdo se nechce nikde extra honit. Dojezd bych povazoval taky za jednu z vyhod.

Doplňky na motorce - Vzadu mam kufr a od bouracky sem vymenil predni svetlo a zrcatka za celopochromovany.

Průměrná spotřeba - 2.99 l/100km

Jako prvni motorku sem hledal neco mensiho, za rozumnou cenu, ne moc vykonyho a snadnyho na ovladani. Chtel sem nahace. Ac sem delal ridicak na motorku pozde a moh sem si vybrat bez jakyhokoliv limitu (krome toho financniho), tak mi 250 prislo tak akorat. Uzil sem si s ni jednu sezonu, pak skoncil v prikope. Sebe sem dal dohromady rychle, s motorkou to bylo horsi. Chtel si tam neco udelat sam, ale furt nebyl cas, tak sem to nakonec dal do servisu a po deseti letech na ni zacal zase jezdit.

Co vlastnosti tyce, je snadno ovladatelna. K zataceni se nemusi premlouvat a je lehka, tak i s tim svym motorem se relativne hezky rozjizdi a zabrzdit taky neni problem. Vzhledem k vykonu a vaze je idealni do mesta a na okresky. Na dalnici to moc neni, 110 se z ni vymacknout da, ale to je tak na predjizdeni se s kamionama a tam na me moc neprijemne fouka.

Kdyz sem byl mladej a vazil 70, tak mi na okreskach nic nechybelo. Ted o 40 kg pozdeji uz cejtim ze kdyz je to prudsi kopec, tak ze by mit trochu vykonostni rezervy nevadilo. Ale ve vysledku mi to staci, nepotrebuju se s nekym predhanet.

Jediny minus ktery sem zaznamenal je ze nema rada zimu. Na jare nez se motor zahreje, tak chcipa. Vyjedu z garaze kde je teplo a po chvili abych startoval znova. A ani na neutral a volnobezny otacky to neni ono a chcipa to. Takze za studenych ran musim chvilku stat na miste s neutralem a mit vyotecny vyzsi otacky nez se trochu zahreje.

Posledni zajimavost je spotreba kolem tri litru na sto. Pro mlady to znamena min penez na provoz, ale ja ocenuju hlavne dojezd a ze fakticky neresim kam dojedu a kdy budu tankovat, ale ze jednou za cas si zastavim na benzince a pri ty prilezitosti tam trosku kapnu a pak se citim provinile ze kvuli tem par litrum nekoho otravuju.

biosák
biosák napsal 20.02.23 v 14:11 10b.

amazonka
amazonka napsal 25.01.11 v 13:59

Motorka krásná s tím motorem opatrně, neznám totiž žádný, co by se rád vytáčel studený, takhle jej můžeš zničit.

trikpa
trikpa napsal 24.11.10 v 18:08

tyvole motor musis prvne zahrat a az pak ho tocit ... jinak si ho poseres :X

istonbike
istonbike napsal 20.11.10 v 19:23

Super čtvrtlitr líbí se mi ,že začínáš postupně a nepotřebuješ jak někteří borci hned "aspoň litra" za 10b přeji krátkou zimu a pohodu v sedle ... fakt bych nechtěl mít 190cm