Yamaha XT 500 L (1996)

Vlastník Freemann
Vloženo 30.9.2010
Aktualizováno 15.5.2011

Bezproblémová,vykon šestky a mnoho najetych kylonetru jak po silnici,tak i par v terenu.

Motka byla pred dvema lety privezena z rakouska. Hned jak jsem ji privez domu byla na rade vymena obou filtru a oleje. Jistota je jistote.
Moje XTcko je psane jako 500stovka s 20 kw 3WS ,ale pri srovnani se sestkou jsem nemasel rozdil at uz v rozmerech,jizdnich vlastnostech,sile motoru,ani zvuku.
Szivani s yamahou bylo v pohode. chovala se tak jak sem cekal. naky kone to ma.ale neni ti splaseny jeko napr. WR 450. Proste takovej zlatej stred mezi velkym cestekem a vostrou kroskou.
Od doby kdy jsem ji koupil prodelale dost uprav. Jako prvni byla vymena zarovky v prednim svetle. origo zlut se nelibyla na STK,tak jsem ji prohodil ze klasickou H4,pak nasledovali neopreny na predni vidle,rovny riditka s demontovatelnou hrazdou a gelovy gripy s logem xt. po lehke nehode v garazi brzdova packa y WR ( je kratsi a levnejsi ) prasknul i cerveny kryt zedniho svetla. Pri pohledu na ceniky jsem se rozhod pro diody s drzakem SPZ acerbis.
Pujc bajk a cekej jak se ti vrati. Jedno pujceni kamaradovi a hned z toho byli rozstipany plasty pred nadrzi a trochu odrena nadrz. Sterk je hold svine. Uz to mam svareny. Tet si jen udelat ces a nalekovat je. Pak bude zas ok. Jsou to vsechno jen kosmeticke vady. Motorove slape vyborne. Mozna by ji jeste slusel nakej ladak,aby ji nedusil ten tezkej katalizator.
Central na doraz ( tvrdej ) obuti vzadu MITAS E-07 a v predu BRIDGESTON TW 47 par najetejch zatacek a pak uz jen paradni svezeni. Parkrat jsem si skrtnul spickou. Mitaska je dobra mimo silnici,ale ta bricke byla to pravy do zatacek.
Tet bych ji rad prodal. Zatacky me nak chytli a potrebuju korunky na novou Tuono 1000 R, nebo Kawa Z1000

Cesnacik
Cesnacik napsal 03.10.11 v 12:51

Mas nadherne Xt-cko.Tiez mam taku,takisto dovezenu z rakuska.Zda sa Ti ze to ma vykon xt 600fky?Mne ani nie...ved xt600 ma o 13kW viac:D

Muzzy
Muzzy napsal 01.10.10 v 14:12

Pěkné endurko .

RaduzR
RaduzR napsal 30.09.10 v 20:03

Pěkná za 10

Pája13
Pája13 napsal 30.09.10 v 19:55

500? Zajímavé.Dobrá volba.Asi to bude klasické 600,jen s menším vrtáním. Tak ať drží.Za mne 10 b.