BMW F 800 S (2007)

Vlastník spidi.cz
Vloženo 18.8.2010
Aktualizováno 27.2.2013

Vloženo: 27.05.2011, Uskutečněno: 25.05.2011, Zhlédnuto: 7x

Protože bylo pěkně tak jsme se vydali na krátkou cestu do Mariazell. Bylo taky proto, že jezdíme rádi po Rakousku neboť jsou tam pěkné silnice...
Vydal jsem se z Brna do Znojma, kde se ke mě přidal tát na skútru (Yamaha Sportcity 250). Někomu se to může zdát jako brzda 250 vs. 800 ccm, prakticky to tak je, ale v Rakousku není radno spěchat a tak jsme jeli langsam 100- 130 km/hod což je dostatečné a navíc jsem na nádrž najel 400 km což mému BMW umožnilo jet za 4,2 litu na 100 km a to je jako na skútru.
Ze Znojma jsme pokračovali na Retz-Horn a dále pak po silnici číslo 34 údolím řeky Kamp, které doporučuji. Pěkná krajina podél řeky s rychlými zatáčkami, bohužel také s vesnicemi a následně jsme dojeli do Kremsu. Pro milovníky šniclů je nad Kremsem pokud přijíždíte po silnici 37 tzv. McSchnitzel, kde si můžete dát z jejich výběrů šniclů od 2EUR.
Z Kremsu jsme pokračovali na St.Pölten a pak po silnici č.20 do Mariazell. Zhruba 20 km za St.Pölten začíná pěkná cesta, zprvu rychlé táhlé zatáčky a potom ostřejší začínají před Annabergem no a pak jsou fajn zatáčky až do Mariazell.
V Mariazell jsme si dali pro změnu šnicl my, meníčko za 12EUR a vyrazili zpět na Annaberg a cca po 20 km je odbočka na silnici č. 28 směrem na Ybbs. Toto je další paráda cca dalších 40 - 50 km zatáček. Z Ybbsu jsme jeli podél Dunaje "kochačku" krásnou krajinou mezi vysokými kopci zpět do Kremsu a stejnou cestou domů.

Ten den jsem najel něco kolem 600 km z toho cca 200 km v horách a na pěkných zatáčkách.

• Větší plexi

Protože na mne táhlo tak jsem tam dal http://www.wunderlich.de/shopart/8110126-1-1746/Shop/Teilepool/8/Scheibe-ERGO-EnduranceComfort-F-800-S-ST.htm Plexi vypadá jako štít na nějaký průmyslový stroj, ale je to super a fa

Vloženo: 15.11.2011
    Uskutečněno: 15.11.2011
  • Dunlop Sportmax Roadsmart

Pneumatiky přezuty jak na předku tak zadku. Musím říci, že po prvních kilometrech mi sedí více než Dunlop Qualifier, které jsem měl před nimi. Dunlop Qualifier jsou sice sportovnější, ale na normální silnici se chovají

Vloženo: 24.07.2011
    Uskutečněno: 24.07.2011
    Tachometr: 19600km
  • Laděný výfuk REMUS Revolution

Přemýšlel jsem o tom jaký vybrat výfuk. Nakonec jsem vybral a namontoval Remus 8102 100254L Revolution aluminium homologovaný. Ze začátku jsem měl strach jestli to bude mít význam protože od BMW tam dávají laděný Akra

Vloženo: 04.06.2011
    Uskutečněno: 04.06.2011