Jawa 50/23 Mustang (1970)

Vlastník NecroNick
Vloženo 14.7.2010
Aktualizováno 22.4.2011

I. Serie typu "Mustang", řada 23A (Výkonově slabší zapalování); U nás zřídka k sehnání (Zatim jsem se s 23A ještě nesetkal).

Mustang 23A

Dostal sem tohoto Mustanga od známého, s papírama. Cena flaška piva. Práce na něm bylo hodně. Chlapec stará nechtěl poslouchat, ale chytal na první šlápnutí vždy. Jezdil jak ďas. Max rychlost cca 70 Km/h po rovině. Ve 2 dal jen 65 Km/h, z kopce si to svištěl i 90 km/h. Nyní jsem aplikoval 14-ti zubé sekundární kolečko a 2jka jede 60, 3 po rovině dá tak 80 a z kopce asi 100 (Jel sem po tmě, a tacháč mam do 120). Ale už sem měl strach, a to i když sem si ho do šroubku rozebral. Nedám na něj dopustit-nikde mi ještě nenechal a to i po 5 100 km celkem. Když sem ho dostal, tak nesvítil vzadu, neměřil rychlost, nepružila přední vidlice, špatně odtlumený výfuk, vybroval. Když sem se do něj dal, tak sem tyto nedostatky odstranil.

vrtání x zdvih: 38 x 44 mm
Největší stoupavost: 25 %
Tachometr Jawa 90/23, 23A: 120 km/h

Provaz1
Provaz1 napsal 14.07.10 v 22:30

jj - peknej to mustang- prave ted jsem se vratil z vyjizdky na mym mustangoj- a taky me blbne spojka - jijnak drim palce at jezdí- a spojka neni zadnej problem - neni treba ani pulit- jen oddelat kryt