Kawasaki ER 5 (1999)

Vlastník kuku
Vloženo 1.7.2010
Aktualizováno 4.4.2011

Moje první "velká" motorka. Oproti 125-ce je to brutální rozdíl, a co si budeme nalhávat. Ne že bych s 2taktem nebyl spokojenej, ale 4takt je 4takt.

Takže ohledně výkonu: neni to žádnej trhač asfaltu, ale když se podrží tak hezky mizí pod zadkem. Myslim, že výkon akorát a na běžnou jízdu až až.

Spotřeba: Někde okolo 5l/100km. Dalo by se i míň, ale jezdit jak vocas kvůli půl litru?:D .

Pohodlí: S novejma řidítkama už vpohodě. Dřív bolely ruce, pač ty origo řidítka maji dost debilní tvar. Mimochodem ty nový i líp vypadaj

Úložnýho prostoru je tam na můj vkus celkem hodně. 2 Přihrádky, přičemž do první jsem narval nářadí, lékárnu, náhradní svíčku, žárovky a pohotovostní rukavice :D, a druhou mám volnou.

Brzdy: Nejsou žádnej zázrak, ale na ten výkon dostatečný. Zadní radši moc nepoužívám, ráda blokuje.

Rychlost: cestovní rychlost nevim. Komu nevadí spotřeba, tak asi celkem vysoká. Jel sem asi hodinu vkuse kolem 160km/h a jelo to asi za 7litrů. Na šestku při 100km/h je tam 4750ot/min. Maximálku skoušet nehodlám. Už těch 180, který sem tam dostal byli bez štítku celkem brutálně nepříjemný. Od těch 150-ti už je to líný a zrychlováním bych to zrovna nenazval..

Jinak motorka se krásně skládá do zatáček a neuskakuje. Širší řidítka rozhodně dost přidávaji na ovladatelnosti.

Tak to schrneme: Tuhle krasavici bych doporučil všem, kdo maji rádi sportovnější jízdu a nejde jim o brutální kosmo.
Začátečníci by si měli zvykat na 125-ce :D a takový ty řeči, že se na to někdo neposkládá je blbost. Mám skoro 2 metry a vejdu se naprosto v pohodě a nijak z toho nevyčnívám :)

O spolehlivosti asi mluvit nemusim (jen bych vytknul šitský svody, který reznou. Teplotu tak do 20cm od válce neustojí ani žáruvzdornej lak a pak to rezne.. Asi to chce každej rok sundat, obrousit a přestříknout.)

pliczb
pliczb napsal 08.04.11 v 17:25

Díky moc za kometář . Hele, ta bílá s černými koly asi není originál, ale je moc moc krásná Já jezdím za čtyři litry, protože jezdím hroozně pomalu

Lucass51
Lucass51 napsal 10.07.10 v 23:02

jj taky na ní mám příští rok zálusk, ale uvidíme, jinak moc pěkná

kefi
kefi napsal 05.07.10 v 19:05

Moc pěkný kousek , kdyby na té motoinzerci pobyla ještě tři měsíce, tak do ní jdu já...
Přeju nespočet bezproblémových km v sedle této krásné nahotinky

Kapli
Kapli napsal 04.07.10 v 18:37

pěkná taky se po takové ohlížím na příští rok tak ať ti líta ahodně kiláků bz pádu

GSXJarda
GSXJarda napsal 02.07.10 v 15:46