Yamaha RD 350 (1986)

Vlastník pouta
Vloženo 21.5.2010
Aktualizováno 21.5.2010

Taková normální Japonská třistapadesátka,co točí jak zběsilá.

Zatím zkušeností s RD moc nemám,vlastním ho krátce,ale zdá se to být docela divoch.
Koupil jsem ho pojízdného,ale s mnoha nedostatky,bylo to tak na projetí se ulicí
a s nasazenim se zavřít do garáže.
Což se povedlo,první závada, volné výfuky které prskaj a kouří kde nemaj,sranda,vyrobyl jsem nové těsnění a je opraveno,horší bude centrála tlumení,která je bez funkce a bez oleje.Napadá mě jeden profík,co by to měl dokázat zgenerálkovat,tak doufám že to klapne.
Další věc kterou jsem zjistil až záhy,totál volné uložení přepákování,naštěstí jen v kyvce vymačkaná plastová futra,který zkusím nahradit silonem,tak mi držte palce.
Pak jestě vyměnit gufírko u hřídelky řazení které prolínalo,sice malinko ale nechat jsem ho tam nemoh. To by moho být zatím vše,aspon na projítí stk a další nabuzení do práce na tonto neobyčejném stroji.

Sali750
Sali750 napsal 30.04.17 v 22:15

Moje bývalá motorka před 15 lety :) Ty plameny jsem tam dělal... Paráda :)

pouta
pouta napsal 08.07.12 v 20:53

Zdravim dvoutakťáky,mam starost se svim RDéčkem,z pavého výfuku kouří znatelně víc než z levého,mažu odděleně přes čerpadlo,motor běží na oba válce točí se dobře.Jak a kam tlačí to čerpadýlko,je možné že je závada tam?Poraďte díky pouta.

IvanDvoutakťák
IvanDvoutakťák napsal 27.09.11 v 17:05

Pouto, "trefil" jsi dobrej motocykl - ty nedostatky, co zmiňuješ "se nepočítají" (až na ten zad.tlumič pér.,samo-
zřejmě).
Na ložiska kejvačky doporučuju bronz(DOBREJ!soustružník bude
znát a sežene i "fosforovej"). S mazničkama na obou stranách
a poctivým mazáním Tě ty ložiska"přežijou" Samozřejmě
spolu s přebroušenejma"vnitřkama"ložisek!
Japonci byli na"šáska" dost slabí - já měl(např.)ma GT750
(250kg suchá/70HP/7,5kpm)identický pouzdra kývačky jako na
T350R(150kg/39HP/4kpm)... a ramena kývaček mají stejný
vnější průměr...
Uvidíš - "erdéčko"si užiješ bez jakýchkoli větších trablů !!

pasini
pasini napsal 15.08.10 v 21:10

Rozhodně to stoji za to usilí tak vydrž at zijou dvoutakty!!!

tombroza
tombroza napsal 03.06.10 v 10:43

ahoj tak ja jsem letos ten tlumič nechal udělat u tondy procházky v čerčanech mohu jenom doporučit na tlumiče je u nás špička.a jen za tři tisíce,předloni mi dělal předky a jsem s ním maximálně spokojene jco se týče oleje tak já tam leju husgwanana za 160kč litr a nic mi to nedělá.motorovka taky točí 12000tisícc