Suzuki DR 800 Big (1991)

Vlastník Makačice
Vloženo 6.5.2010
Aktualizováno 5.10.2011

Konečně mám pořádnou nádrž mezi kolenama! Big je fenomén a jsem moc ráda, že není jen pro velké a udělané chlapy, ale i pro malé a křehké slečny.

Když jsem viděla Biga poprvé, vůbec se mi nelíbil. Pak jsem pod plachetku v garáži nakukovala stále častěji, jednoho osudného dne jsem se svezla...a bylo vymalováno. Po Suzuki SV 650 a BMW F 650 GS mám konečně pocit, že sedím na motorce

Hodnocení po roce a půl společného žití...

Big mi 100% vyhovuje, 2010 jsme spolu projeli kus Ruska, 2011 Krym a Alpy. Celkem máme necelých 30tis km. Jediná věc, kterou jsem za tu dobu musela řešit, bylo důkladné vyčištění předního a zadního brzdiče a usazení nových těsnicích kroužků prasátek. I po pokusu zlepšit účinek přední brzdy pomocí pancéřové hadice to stále stojí za houby - ostatně jako všechny sériové přední brzdy na DR, ale moje opravdu brzdí špatně, ještě zkusím repasovat pumpu. Kromě výfuku Laser Produro a vysokého plexi Ermax nemá motocykl žádné úpravy. SPotřebou se pohybuju kolem 5,5l/100 km, v plné polní s bočními kufry, rolnou, tankvakem a brašnami na nádrži pak kolem 5,8 - 6 l na český benzín, na východní pak zhruba o litr víc. Obouvám Mitas E-08 a kromě bahna zvládnou obstojně i středně těžký terén.

Změna pneumatik na Heidenau K-60 Scout. Mitasky se bohužel zhoršily, mají jinou směs a na vodě se s nimi nedá jet ani rovně. Heidenau Scout jsou absolutně skvělé, doporučuju na všechny cestovní motorky, které si rády střihnou off. Na vodě drží excelentně!

Zkusili jsme si to s Bigem na motokrosové trati v Pacově. Zúčastnili jsme se dvoudenního enduro soustředění pod vedením Aleše Doležala a jeho agentury Profidriving. Skvělá škola pro všechny s malými i velkými endury.

Boro78
Boro78 napsal 02.09.13 v 10:58

At se Big uzdraví

Makačice
Makačice napsal 21.02.13 v 23:02

Já nemám Metzelery, ale K 60 Scout. Jsem s nimi absolutně spokojená, je to nejuniverzálnější guma, co jsem kdy jezdila. Sice nevydrží tolik, co prkenná Mitaska, ale zase na silnici mají přilnavost neporovnatelně lepší. Kupuju je znovu.

irl
irl napsal 21.02.13 v 13:12 10b.

Dobra vybava. Jak jsi spokojena s pneu metzeler tourance diky

Jardas444
Jardas444 napsal 31.01.13 v 21:16 10b.

No to mám radost a zároveň čumím že BIGa (stejnou značku)sedlá ženská .Asi jsi fakt jediná.Máš mé veliké uznání a jasných 10.Doufám že se někde potkáme

kanecek
kanecek napsal 28.07.12 v 14:59