Kawasaki ER 5 (1999)

Vlastník Blch
Vloženo 29.3.2010
Aktualizováno 1.12.2010

Nový přírůstek do garáže, první moje motorka na který se dá někam dojet.

Na velké motorce jsem začátečník, ale budu se ji snažit popsat z posbíraných zkušeností.
Vybíral jsem mezi Hondou CB500, Suzuki GS500 a Kawasaki ER5. Preferoval jsem Hondu, ale bohužel se mi ji za rozumné peníze nepodařilo sehnat. Koupil jsem ER5 s natočenými 46tis. Km. Zatím žádné velké opravy, jen výměna oleje, chladící kapaliny a ložiska na zadní rozetě. I když je motorka malá, na zem dosáhnou i vzrůstem menší jezdci, váží lehce pod 200Kg. Zprvu jsem měl s váhou problém hlanvě při manipulaci na místě, po krátkém čase už mi to tak nepříjde. I přes její váhu se ochotně naklápí, nekde jsem četl že se dá škoubkem na stupačce škrábat asfalt, do takového extrému jsem ještě nedospěl
Brzdy by asi mohly být lepší, přední funguje plynule a když se snažíte samozřejmě jde i do smyku na rovině. Se zadní brzdou už je to horší, ale váhou slona se dá taky zablokovat. Motorka je opravdu jen na silnici, jízda po nějaké horší, třeba polní, cestě není vůbec příjemnou záležitostí. Při konstrukci předního blatníku s tím určitě nikdo nepočítal, je krátký a těsně nad kolem. Doporučuju přední štít, moje ER5 ho nemá a ve větších rychlostech by se hodil. Odpružení na zadních tlumičích je nastavitelné, v předních je pravděpodobně potřeba vyměnit olej, při plynulé rovné jízdě v rychlostech mezi cca 50-80 se přední vidlice zajímavě pohupuje, při změně stylu jízdy houpání zmizí. Motor má plynulý tah a umí jezdit loudavou jízdou i svižněji ve větších otáčkách. Krásný zvuk dvouválce Chybí snad jen zobrazení zařazené rychlosti. ER5 jsem si koupil na začátek, ale třeba se s ní ani nebudu loučit.

kawahamouz
kawahamouz napsal 01.12.10 v 20:06

Pěkná Kawinka a ta fotka zdálničního mostu s Řípem je vyvedená.Tak ať ti slouží.

Ales600
Ales600 napsal 01.12.10 v 20:00

Pěkná modrá Erka přeji spoustu pohodových km 10bb

istonbike
istonbike napsal 10.06.10 v 15:25

Vítej mezi Erkama a hoď jsem nějáký fotky