Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník Vasina66
Vloženo 14.11.2009
Aktualizováno 6.2.2015

Yamaha XT660Z tenere (2008) - moje čtvrtá motorka. Zdá se, že jsem našel co jsem hledal.

První dojmy - Trochu vyšší, ale dá se nato zvyknout ...

Po troše motocyklové promiskuity (XVS 1100 Virago, TDM 900) jsem konečně našel motorku, která mi vyhovuje a hlavně se kterou se dá v pohodě jezdit mimo hlavní trasy (na kterých se za chvíli nebude nechat jezdit kvůli provozu už vúbec) . Ideální na rozbité okresky a do hor. Lehce ovladatelná a maximálně čitelná mororka. Dá se na ní v bez problémů cestovat i dál. Cestovní rychlost je podle mně do max. 130 km/h. (Samozřejmě jede i víc, ale je asi zbytečné ji tak honit, na to jsou jiné stroje.) Při vyšších rychlostech byly nepříjemné turbulence na helmě (měřím 178 cm) , ale to jsem vyřešil nástavcem plexi od Touratechu. Výborně se osvědčily i chrániče rukou (taky Touratech).
Doplňky: zadní origo kufr, chrániče rukou, nástavec plexi, padací rám, centrální stojan.
Do budoucna hodlám ještě pořídit boční kufry.
Zatím maximální spokojenost.

Vrabčák721
Vrabčák721 napsal 25.03.19 v 09:57 10b.

Zdravím,
Náhodou nepamatujete si odkaz na chrániče rukou Touratech?
Jinak opravdu dobré a hezké moto.
Děkuji

Mann
Mann napsal 05.07.14 v 16:26 10b.

Osobně si myslím, že v této jednoválcové kategorii za posledních 5 let nic lepšího není Zdar a sílu - ať se práší od koleček

istonbike
istonbike napsal 01.08.13 v 20:33 10b.

Vidím že miluješ pořádné kladiva tenhle stroj se terénu nezalekne a jméno Tenere mu právem náleží 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách

stani
stani napsal 12.09.11 v 18:44

Jo pěkná a já teď taky uvažuji o této mašince pro její teréní schopnosti tak ať ti slouží.10B.

Kareru
Kareru napsal 18.02.11 v 22:00

určitě budeš spokojenej, pokud nehledáš ohromující výkon, mne určitě stačí