cfmoto_800mt_sport_kufryPROFIL MOTORKY

Minibike Nezařazené (Čína) (2008)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník libor64
Vloženo 19.10.2009
Aktualizováno 11.5.2010
Zobrazeno 3 286x
HODNOCENÍ PROFILU OD 3 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Jedná se o kopiji midibiku GRC s kopií motoru Polini reverse.Je to ,dle mého názoru,nepovedenější čína s dost velkou tuhostí rámu a i potencionálním výkonem.I když jako každá čína se musí upravit.

Recenze

Pro ty, kteří se nesetkali s reversovým motorem,se jedná o motor,kdy sekundární řetěz je na pravé straně a ne na levé,jako u běžných mini.Toto je provedeno jednoduchým primárním převodem od spojky,která je na levé straně motoru.Má rovněž obrácenej chod kliky.

Jinak se jedná o obsah 40ccm(který lze kitivou sadou upravit na 50),standartně je osazen 19mm karburátorem.Udávaný výkon si nepamatuji a střízlivý odhad základu může být mezi 5-7 koníkama.Spojka odstředivá s plovoucímbubínkem-takže zvuk stojícího nastartovaného biku připomíná lehce Ducati

Vzhledem k tomu,že jsem již věděl o slabinách tohoto biku od kamarádů,kteří mi ho dovezli(nejslabší článek je klika),tak jsem hned sehnal starší z Polni GP3 a ještě ke věemu racingovou .Měl jsem kliku! Hned k tomu jsem nechal přibalit karbonové klapky.

Přivýměně kliky mě zarazilo(kromě restiktoru v klapkách-šli hned ven) osazení sacího hrdla na 16mm,přičemž karburátor má difuzor 19mm.Takže hned za kamarádem,který mi ten otvor patřičně zvětšil.

Další úprava bylo zvětšení a trochu slícování chladicích kanánálů.resp jejich přechodů.

Také jsem trochu zkrátilválec ze strany sání-aby se tam dostalo víc ovsa aponíci netrpěli hladem.

Kdo ale zná čínské výrobky,tak ví,že tím to nezkočilo.Tyto motory mají nějak větší komresi a rádi kopou.Stačí chvilka nepozornosti a startování jde "do kytek".Takže během 2 měsíců jsem při různých pokusech zničil 3.Z toho vyplynula další úprava-duralové střeva startování.

Když už se mohlo jezdit,tak se nám začal střihat klínek spojky.Nepomohla ani změna materiálu a a ni lepení.Vše se spravilo vyvařením středu spojky a nalícováním na kliku.

Mezitím ještě dodělat sadu rozet , vyměnit přední brzdové kotouče za větší ,dát místo "plastových" čínských gum nějaké jiné a jsou 2 sezony fuč )

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Mecky
Mecky napsal 11.04.10 v 19:10

Tak tenhle minibik,je jeden z mála kteří se mi líbi :) Jak je přes motor tak přes design.Nechápu proč tenhle stroj nikdo nechce ,kdybych nebyl blbej chvíli počkám tak ho hned beru ,jenže jsem byl nivní a koupil s přidřeným motorem za 7000 kč :( což jsem netušil.Ale tenhle mini se mi moc líbí :) Já bych si ho i nechal ale vím,,polini je polini :);)

Jawař
Jawař napsal 18.11.09 v 21:04

Máknul si si pěkně. Mě zaujal hlavně ten super montážní stojan. Nechám se asi volně inspirovat. Maže ti jak blesk. 10b

pujdeme_domu
pujdeme_domu napsal 20.10.09 v 11:20

Slušný,mám doma 2 vzducháče,a asi budu kupovat vodníka,můžu se ozvat PM s dotazama?určitě jich pár mít budu :)

Více komentářůTOPlist