Blata 125 Motard (2009)

Vlastník Martic
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 24.5.2012

Vloženo: 03.12.2012, Uskutečněno: 27.11.2012, Stav tachometru: 23700 km, Zhlédnuto: 8x

Přichází asi skutečně zima a vypadá to, že si tedy s ježděním musíme dát na chvilku pauzu. V úterý 27.11. jsem Blatu naposledy projel a důkladně omyl. Každopádně už to bylo i potřeba, protože třeba přední světlo už ani nemohlo prosvítit ten nános sajrajtu .

Tachometr hlásí 23700 km. Od loňska přibylo přibližně 7500 km, což je opět o něco větší nájezd, než v předchozí sezóně. Myslím, že to je dobrý důkaz toho, že mě Blatovka vůbec neomrzela, ba spíše naopak .

Když bych hodnotit tuto sezónu, tak letošek pokládám za velice vydařený. Mimo jiné jsem se konečně podíval do továrny Blata, za což jsem strašně rád . Proběhlo poměrně dost vyjížděk, ať už sólo nebo se ségrou a s kámošema. Podívali jsme se také na různé motoristické akce (300 ZGH v Hořicích, TT v Hořicích, TT Český Ráj a jiné.) . Docela dost kilometrů jsem najel také při dopravě do školy.

Došlo i na lehké pády . První pád byl "jen ze stojánku", jenže z velké výšky na beton . Odnesly to řidítka, ale ty se bez problémů srovnaly. Druhý pád byl na polní cestě, když jsem jel s tátou (táta řídil ). Na rovném úseku jsme udělali otočku a solidně se vyváleli z rychlosti asi 35km/h . Kupodivu jsme odjeli jen s trochu špinavým oblečením . Třetí pád byla lehká "odkládačka" v lese v koleji zakryté listím. Naštěstí to odnesl jen malinko poškrábaný kryt na blástru.

Motorka více méně sloužila bez problémů. Jen pozlobil tekoucí podtlakový palivový ventil v nádrži (podařil se opravit) a vlivem opotřebení prasklo spojkové lanko. Poslední týden jsem zlomil (jako již tradičně ) spojkovou páčku. Důvodem bylo, že páčka již byla svařovaná a dostala větší nápor. Ještě mi vypadlo sklíčko ze zadního světla . Takže páčku a světlo jsem již objednal nové, abych to mohl dát zase do pořádku. Mimo to mám v plánu přes zimu udělat zase pár drobných úprav .

Pochválit musím ještě pneumatiky Sava MC32. Osvědčily se mi velice dobře na všech površích a příště do nich půjdu asi zase. Zadní pneu je momentálně zhruba 3/5 životnosti. Nedávno jsem do ní někde nabral dvoucentimetrový hřebík (viz. foto). Kupodivu, díky síle gumy a náhodě se mu (snad) nepodařilo propíchnout duši. Nechci tedy nic zakřiknout, ale zatím pneumatika tlak drží .

Doufám, že sníh sleze co by dup, protože už teď mám absťák

• Defekt předního kola

V závěru sezony mě potrápilo přední kolo. Dvakrát jsem absolvoval cestu ze školy s ucházející duší a dofukováním u kompresorů na benzínkách po cestě. V prvním případě (21.10.) tlak klesal velmi rychle, takže jsem domů

Vloženo: 04.06.2015
    Uskutečněno: 29.11.2014
  • Autošťouch

Po 8mi letech s řidičským průkazem jsem měl poprvé tu čest střetnout se s osobním automobilem. Naštěstí nijak vážně, naneštěstí díky mému zavinění :-( . Jel jsem takhle ze školy skrz Hodkovice nad Mohelkou a auto přede

Typ: Havárie
    Vloženo: 03.06.2015
    Uskutečněno: 24.11.2014
  • Testovací jízdy AJP - Úštěk

Přesně po třech měsících jsem se znovu octl kousek od města Úštěk :-) . Tentokrát byl důvodem Open day portugalských enduro motocyklů AJP . Motocykly si chtěl vyzkoušet především kamarád Marek s jeho bráchou Vitusem. Mě

Vloženo: 01.06.2015
    Uskutečněno: 25.10.2014