Honda CX 500 (1981)

Vlastník Houdek
Vloženo 3.9.2009
Aktualizováno 10.10.2009

Můj první čtyřdobý motocykl a první zkušenost s těmito "velkými motocykly". Pořízeny v rovce 1999, a s kterým jsem prožil 4 nádherné roky

Motocykl jsem pořídil od kamaráda takže jsem přesně věděl do čeho lezu Byl v horším, ale originálním stavu což jsem bral jako velké plus. Postupně jsem si ho přetvořil k obrazu svému, abych na něm moh jezdit i větší dálky (plexi štít a kufry giwi, nosič).

CXko tzv. "bahení pumpa" byla pohodová a nenáročná motorka s malou spotřebou a vynikajícím motorem, který na svou dobu dával velmi příjemných 50 koníků. Velkou výhodou byl kardan.Slabší byly brzdy, ale na tu dobu to bylo GUT

Během onech 4 roků co jsem s CXkem lítal jsem neměl žádný vážnější problém a spíš jsem řešil jen věci, které dosloužily a žádaly si obměnu. První na řadu přišla oprava zadních tlumičů a výměna gufer a oleje v přední vidlici. Následovala výměna gufer ventilů a kompletní seřízeni.Od té doby šlapalo jak švýcarské hodinky Najezdili jsme spolu hodně štastnýchkilometru, zažili i par krizovek, ale vzpomínku zůstaly jen typříjemné.

Bohužel jsem motocykl prodal, což s odstupem času vnímam jako chybu Byl ve velmi dobrém stavu a v garáži by mi určitě nevadil ani v dnešní době. Je to už víc jak 10 let co jsem CXko pořizoval, ale teprv po těch 10 letech jsem se přemohl a dal dohromady par řádku a co nevidět dodám i nějaké to foto. Je to docela problém, nemam nic v digitální podobě tak snad se s tím nějak poperu

motoblb
motoblb napsal 25.10.09 v 17:26

Dlouho se budeš bít do hlavy že jsi tohle prodal Moc pěkná klasika

čurdaracer
čurdaracer napsal 18.09.09 v 16:42