Simson SR 50 (1987)

Vlastník tweu
Vloženo 26.8.2009
Aktualizováno 17.8.2014

Moje druhá motka, se kterou jsem se v patnácti učil jezdil, od té doby, cca 17 let skoro pořád stojí v garáži. Původně čekala na synovce, ale ten k tomu nějak nemá žádný vztah ... Tak asi bude čekat na mýho syna dalších asi tak 17let ;o)

První dojmy - Skůtřík byl jako nástupce po Simsonu Enduro, který byl ještě třírychlostní a bez papírů, ale nalítal jsem se s ním taky hodně. Skůtra jsme tenkrát krátce po revoluci přivezli z východního Německa, byl olezlý a místy i orezlý.

Doplňky na motorce - plexi, rukojeti, samolepky :)

Motku jsem celou rozebral a místo bílý barvy přišla tahle béžová, která byla zrovna po ruce. Přední maska stála myslím pětikilo a kryty na ruce jsem vysomroval od kámoše z jeho devadesátky, kterou už neměl sílu dát dohromady. Musel jsem taky vyčistit nádrž, protože se odloupala vnitřní barva. Jinak skútřík jezdil pěkně, dokonce jsem s ním jednou ve dvou letěl z kopce a ručka tachometru lítala mezi 80-90ti ... ;o) Ale teď je zralý na generálku, netlumí přední tlumiče, motor jsem taky dva roky nezkoušel startovat, potřeba rozhýbat brzdy, řetěz a nádrž taky netuším v jakým jsou stavu.

r. 2012 výměna oleje v předních tlumičích, rozhýbáni brzd a namazání řetězu, krátká projížďka a technická ...