ČZ 175/470 (1964)

Vlastník Kalinouš
Vloženo 3.8.2009
Aktualizováno 4.3.2012

Stará dobrá Číza ...

Koupil jsem ji letos na jaře 2009 (duben) od mého známého který ji měl přes 3 roky na dvoře byla v dost špatném stavu jelikož na ní i pršívalo tak byla dost narezlá a chyběla jí spousta dílu (řetěz, baterka,blatníky,světlo, sedlo,zničený zadní buben, hrozny lak a hlavně motor nešlapal ale prošlápnout se dal tak sem se do ní pustil a 15.8. jsem ji konečně rozjel ted už jezdí docela pěkně, dost táhne a je snadno ovladatelná i přes její váhu chytá za studena na 1. zašlápnutí a za horka na rostlačení na dvojku jede kolem 90 Km/h a to bez přetesněného motoru a z vyfukem ktery se dá srovnávat z trubkou ve ktere byla jen drátěnka . 2010 : Letos jsem začal už v zimě shánět díly a momentálně je ve stádiu téměř pojízdném ( baterie,zapojit el.). Za měsíc jsem obstaral vše co jsem loni nestihl(blatníky,vzduchovy filtr,zadní stupačky,výfuk,menší generálka motoru a přetěsnění.Vypadá už celkem pěkně, ikdyž není v originálu je to smíš home made !!
Ale myslím že ji to sluší a na to vyřádění na vedlejškách a polňačách je to ideální stroj měl sem v plánu ji prodat už loni ale nějak už mi přirostla k srdci a nemám v plánu ji prodávat, aspon zatím ne ..Abych to tak nějak shrnul ČZ a jawa jsou nejlepší a vždycky budou !!

mrtvola2
mrtvola2 napsal 28.12.09 v 19:27

jasné staré dobré české stroje