Kawasaki ZX7R (1997)

Vlastník Ejs
Vloženo 8.7.2009
Aktualizováno 18.5.2010

Vloženo: 07.05.2010, Uskutečněno: 07.05.2010, Stav tachometru: 100 km, Zhlédnuto: 2x

Tahle motorka je moje druhé ošklivé káčátko. Proč ošklivé? Byla to dobrá koupě, na motorce byla odvedená spousta práce, doložená repase a seřízení kde čeho, připravená na sezonu, náplně, svíčky, gumy, ale bohužel na ní proběhl i pokus o nový lak s dosti katastrofálním výsledkem. Díky tomu byla i cena na tehdejší dobu velmi rozumná, navíc byla tak trochu po haluzi kdy ji majitel dával pryč z rodinných důvodů.
Prostě jsem věděl, že motorka je dobrá a čert vzal jak vypadá. Sám jsem v té době začal opravovat barák, tak jsem z počátku moc nepomýšlel na to, že bych dal do pořádku i tu kosmetickou stránku věci. Ale protože mám rád věci v pořádku štvalo mně to čím dál víc a tak jsem koncem minulého léta oznámil, že dokončím doma hlavní patro a beru si do jara volno na práce kolem motorky.
Zpočátku byl boj co s ní provést. Mluvím samozřejmě o vzhledu, běžnou údržbou tu zdržovat nebudu. Nápady byly různé: šílené, odvážné, decentní i umělecké. Jenže čím dál víc jsem si říkal, že tohle je prostě superbiková legenda a tak bych se měl toho odkazu držet. Takže ninja nemůže být jiná než zelená, no a sedmička ninja prostě musí mít bílej pruh přes masku aby každý už v zrcátku pochopil s kým má tu čest. Zkrátka skončil jsem tam kde většina sedmiček, akorát v nápisech jsem si dovolil mírnou kreativitu.
Co se vlastní techniky stříkání týká tak od dob kdy jsem v paneláku na koleně stříkal GPX sprejíkama jsem poněkud pokročil. Docela určující bylo přestěhování do vlastního domu kde si nemusím lámat hlavu s tím, že kompresor který jsem koupil hlučí málem 100db a navíc místa na hraní je dostatek, taky jsem pořídil celkem použitelnou stříkací pistoli, vyklidil jsem místnost v podkroví a předělal ji na stříkací box a v neposlední řadě jsem si nechal namíchat kloudný barvy. Ale tady jsem se dostal na pole neorané. Barva sice metalická není, ale stříká se stejným způsobem, čili podklad, pigment a než zaschne je třeba jej zalakovat čirým lakem. Při jednom člověku a jedné pistoli se to neobešlo bez vypjatých okamžiků . Pro začátek pohled na místo činu.

• Nový lak 8

A velmi opatrně se nám vyloupne výsledek. Je třeba nápisy opatrně „přepucovat“ patnáctistovkou šmirglem aby se smetly ostřiny a celek se znovu přelakuje více vrstvami čirého laku…

• Nový lak 7

Stříknou…

• Nový lak 6

Většinou se potom takto nalakované kapoty prostě oblepí vyplotrovanými nápisy a je hotovo. To se mi ale nelíbí, mnohem lépe vypadá když je nápis stříkaný a zalakovaný v jednotné vrstvě laku. Ano vím, kdybych mašinu někde