Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Milan.D
Vloženo 20.4.2009
Aktualizováno 5.3.2014

Repas uložení zadní kyvné vidlice

Vloženo: 15.02.2013, Uskutečněno: 04.02.2013, Zhlédnuto: 221x

Vůle zadní kyvné vidlice již byla přes sezónu neúnosná, tak jsem se rozhodl přes zimu udělat repas. Po té, co jsem přečetl spoustu vláken na jawamanii a vyslechnutí zkušeností od kámoše, jsem se s hrůzou do této nezbytné opravy pustil.
Postupoval jsem podle návodu v dílenské příručce a vše šlo překvapivě hladce a bez problémů.
Jemně jsem vyklepl čep zadní kyvné vidlice a vidlici vyjmul. Z ní jsem opět jemně vyklepl všechna pouzdra a rozpěrku.
Které díly se mi zdály opotřebované, jsem koupil nové, ostatní jsem odmastil a očistil a použil znovu.
Při montáži byl trochu problém se závitem na čepu kyvky, ale nakonec si to sedlo. A vše proběhlo hladce.
Za 2 roky je nutné opět provést kontrolu uložení a výměnu alespoň metaloplastových vložek.
Nové díly:
metaloplastová vložka
podložky na o-kroužek
rozpěrný čep (pouzdra)
svorník kyvné vidlice (čep)
pouzdro svorníku

milantc (0) napsal 27.10.2020 v 19:19

Ahoj, kyvku mám v plánu teď při odstávce, Tvůj popis mi je návodem. K čemu tam je prosím Tě ta metaloplastová vložka ?

Milan.D (0) napsal 16.02.2013 v 19:54

Promazaná je velmi důkladně. Ani nevím, jestli jsem tam dal A00, vzal sem vazelínu, co byla doma. Jsem s tím opravdu spokojen.

smoula555 (0) napsal 16.02.2013 v 03:10

Vidíš,a to jsi psal jaký máš z toho obavy a nic na tom nebylo. Hlavní je to pořádně promazat,nejlépe ručně a tukem A00 ,ta dobře odpuzuje vodu a drží jak přišitá.Ta malá maznička to nepromaže pořádně a příště to půjde vyndat zase lehce.

• Výměna manžet přední vidlice

Staré manžety na přední vidlici již byly rozpraskané, tak jsem se je rozhodl vyměnit. K tomu bylo potřeba sundat štítek, světlomet, přístrojovku a horní brýle. Pak jsem vidlici stáhl a mohl jsem manžety vyměnit. Při zpět

Vloženo: 30.03.2017
    Uskutečněno: 30.03.2017
  • Výměna klingeritových vložek výfuku

Když jsem do levého výfuku klepnul, tak jaksi divně zvonil. Na funkci to naštěstí nemělo znatelný vliv. Teď jsem měl čas se na to mrknout, tak jsem výfuk rozdělal. Zjistil jsem, že tam jsou jenom dva zbytky klingeritu mí

Vloženo: 22.06.2016
    Uskutečněno: 22.06.2016
  • Výměna zadních tlumičů a pružin

Při jízdě přes hrboly a nerovnosti bylo jaksi víc a víc patrné, že tlumiče již neplní svoji funkci. Projevovalo se to dlouhým dohoupáváním po každé díře nebo vlně na silnici. Koupil jsem opět ty samé, co na motorce byl

Vloženo: 27.07.2015
    Uskutečněno: 23.07.2015