Jawa 350/639 (1991)

Aktualizováno 5.3.2014

Deník motorky
Nalezeno 29 záznamů

• Výměna manžet přední vidlice

Staré manžety na přední vidlici již byly rozpraskané, tak jsem se je rozhodl vyměnit. K tomu bylo potřeba sundat štítek, světlomet, přístrojovku a horní brýle. Pak jsem vidlici stáhl a mohl jsem manžety vyměnit. Při zpět

Vloženo: 30.03.2017
    Uskutečněno: 30.03.2017
  • Výměna klingeritových vložek výfuku

Když jsem do levého výfuku klepnul, tak jaksi divně zvonil. Na funkci to naštěstí nemělo znatelný vliv. Teď jsem měl čas se na to mrknout, tak jsem výfuk rozdělal. Zjistil jsem, že tam jsou jenom dva zbytky klingeritu mí

Vloženo: 22.06.2016
    Uskutečněno: 22.06.2016
  • Výměna zadních tlumičů a pružin

Při jízdě přes hrboly a nerovnosti bylo jaksi víc a víc patrné, že tlumiče již neplní svoji funkci. Projevovalo se to dlouhým dohoupáváním po každé díře nebo vlně na silnici. Koupil jsem opět ty samé, co na motorce byl

Vloženo: 27.07.2015
    Uskutečněno: 23.07.2015
  • Zimní prohlídka

Rozhodl jsem se pro kontrolu omrknout uložení zadní kyvné vidlice, které jsem měnil před dvěma lety. Zjistil jsem, že nejevilo známky opotřebení a vše bylo dobře mazané. Když už jsem to měl venku, tak jsem pro klid vyměn

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.03.2015
    Uskutečněno: 14.03.2015
  • Výměna tachometru

Prvního června jsem zjistil, že mi tachometr přičítá asi poloviční počet ujetých kilometrů oproti skutečnosti. Řešil jsem několik možností: repasovat stávající tachometr, koupit nový uplně stejný nebo ze škody 120 s odom

Vloženo: 20.06.2014
    Uskutečněno: 20.06.2014
  • Instalace lemovky na štítek

Po shlédnutí několika fotek na internetu jsem našel zalíbení v černé lemovce na vršku štítku na 639. Rozhodl jsem se to realizovat. Lemovka moc nedržela, tak sem jí pomohl vteřinovým lepidlem. S výsledkem jsem spokojený.

Vloženo: 11.06.2014
    Uskutečněno: 11.06.2014
  • Výměna přerušovače

Při nedělní vyjížďce jsem zjistil, že mi přestaly blikat blinkry. Po zapojení drátů od blinkrů na přímo, bez přerušovače, svítily. Tudíž je jasný špatný přerušovač. Koupil jsem za 150 Kč nový a problém je vyřešen.

Vloženo: 06.06.2014
    Uskutečněno: 06.06.2014
  • Dotáhnutí výpletu

Po první vyjížďce jsem zjhistil, že mám nějakou vůli na zadním kole, nakonec, po podrobnějším šetření, jsem zjistil, že je uvolněný výplet. Vzhledem k tomu, že doma nemám žádný klíč na utahování špic a ani žádný příprave

Typ: Odborný servis
    Uskutečněno: 12.04.2014
  • Stínítko na telefon

Po shlédnutí několika doplňků na motosalonu jsem se rozhodl vyrobit si vlastní stínítko k držáku na telefon z důvodu lepší čitelnosti za slunného dne. Výroba zabrala jedno odpoledne, nebylo to nic náročného a ani nákladn

Uskutečněno: 15.03.2014
  • Nápis na pneu

Už dříve se mi to velmi líbilo, motorka vypadá tak nějak lépe. Takže jsem si pořídil tužku na popis pneu v bílé barvě a vrhnul jsem se na obtahování. S výsledkem jsem spokojen.

Uskutečněno: 01.03.2014
  • Výměna zadní pneumatiky

Po asi 10 000 km jsem usoudil, že zadní pneumatika je již sjetá a je třeba ji vyměnit. Výška dezénu byla necelý milimetr, což je dost málo a na jízdním projevu to bylo malinko znát. Opět jsem koupil Metzeler ME22 v rozmě

Vloženo: 25.01.2014
    Uskutečněno: 23.01.2014
  • Výměna O-kroužků na výfucích

Přes zimu jsem provedl výměnu O-kroužků mezi výfukem a kolenem. Po čase začal z výfuků téci olej a čím dál více podfukovaly mezi kolenem a tlumičem výfuku. Rozhodl jsem se proto pro výměnu. Po pročtení několika vláken na

Vloženo: 05.08.2013
    Uskutečněno: 05.08.2013
  • Výměna převodového oleje a krytu řetězu

Dnes jsem po dlouhém přemýšlení, odkud že mi to teče olej, konečně tuto záhadu odhalil. Prasklý kryt řetězu u pastorku u motoru. Byl prasklý jeho zadní díl, tudíž následovala výměna. Vše proběhlo nějak rychle a hladce, t

Vloženo: 09.05.2013
    Uskutečněno: 09.05.2013
  • Repas brzdového třmenu

Jelikož se mi pozdávalo, že se destičky nějak málo vracejí, rozhodl jsem se mrknou dovnitř třmenu. Rozborka proběhla podle dílenské příručky. Veškerá těsnění jsem nahradil novými a celý třmen důkladně vyčistil, odmastil

Vloženo: 09.04.2013
    Uskutečněno: 06.04.2013
  • Tankvak

Sehnal jsem zánovní tankvak na svou Jawu. Sice není na magnety, ale nevadí, drží dobře a je k němu spousta popruhů a doplňků, tudíž se dá dobře upevnit i plně naložený. Nahoře je průhledná kapsa, která je otočná a dá se

Vloženo: 05.08.2013
    Uskutečněno: 10.03.2013
  • Odstranění modrých skvrn z výfuků

Při vypalování jsem nechal ve výfuku a potom aj v kolínku hořák o chvilku dýl na jednom místě a v tom místě mi promodral. Na internetu jsem našel dva přípravky, které ty skvrny odstraní. Nakonec jsem sáhl po Bluing remov

Vloženo: 12.03.2013
    Uskutečněno: 07.03.2013
  • Repas uložení zadní kyvné vidlice

Vůle zadní kyvné vidlice již byla přes sezónu neúnosná, tak jsem se rozhodl přes zimu udělat repas. Po té, co jsem přečetl spoustu vláken na jawamanii a vyslechnutí zkušeností od kámoše, jsem se s hrůzou do této nezbytné

Vloženo: 15.02.2013
    Uskutečněno: 04.02.2013
  • Zimní údržba

Před repasem zadní kyvné vidlice je nutné odmašlit skoro celou zadní část motorky. Při této příležitosti jsem zkontroloval stav sekundárního řetězového převodu, obložení zadní brzdy a zanešení výfuků karbonem. Veškerá d

Vloženo: 15.02.2013
    Uskutečněno: 02.02.2013
  • Brašny

Dnes jsem si pořídil nové brašny na Jawku. Koupil jsem je v Brně na burze MotorTechna. Cena byla velmi příjemná - 1300Kč. Velmi se mi líbí, i když je materiál trošku měkčí než by bylo na brašny vhodné. Dal jsem je k braš

Vloženo: 20.10.2012
    Uskutečněno: 20.10.2012
  • PAv 40/b

Konečně jsem s bratrem dokončil renovaci PAvu. Na STK dělali problémy, ale nakonec jsem to uhádal a na úřadu už nebyl problém se zápisem do TP. Takže tímto jsem se stal oficiálním PAvistou :-D

Vloženo: 15.08.2012
    Uskutečněno: 15.08.2012
  • Tažné na vozík PAv 40/41

Dnes jsem dokončil montáž tažného zařízení pro vozík PAv 40/41. Natáhl jsem elektriku k zásuvce, pěkně jsem si s tím vyhrál a výsledek se mi líbí. Vše je odzkoušeno, ještě nalinkovat PAva a můžeme jezdit :-D.

Vloženo: 31.07.2012
    Uskutečněno: 31.07.2012
  • Oprava přístrojovky

Inženýři v Jawě opět něco nevychytali. Tentokrát uchycení budíků k přístrojovce: Bohužel bylo na gumových silentblocích, které časem steřely a rozpadly, což se projevilo velkou nestabilitou budíků. Další věc je uchycení

Vloženo: 25.07.2012
    Uskutečněno: 09.07.2012
  • Žehnání motorek Švábenice

První účast na tradičním žehnání. Pěkná akce, spousta motorek, dobrý občerstvení. Doporučuji!

Typ: Sraz
    Uskutečněno: 28.04.2012
  • Montáž brašen

Podařilo se mi získat brašny z dragstara 1100, tak jsem se rozhodl je napasovat na Jawku. Nakonec je výsledek velmi dobrý.

Vloženo: 25.07.2012
    Uskutečněno: 01.02.2012
  • Montáž nosiče

Před sezonou byla provedena montáž nového nosiče na kufr a na brašny. Je vyřešeno lépe uchycení a celý je v černém polomatném komaxitu.

Vloženo: 11.07.2012
    Uskutečněno: 01.02.2012
  • Propalování výfuků

Moc se mi do toho nechtělo, ale patří to k tomu. Musel jsem dokoupit těsnění do tlumiče výfuku, jelikož sem tam ani většinu nenašel a nebo jsem našel jen kousky něčeho, co bylo kdysi dávno těsnění. Investice minimální, a

Uskutečněno: 10.11.2011
  • Brzdy

Provedena výměna brzdových destiček a brzdové kapaliny. Použity desky GoldFren a kapalina DOT 4.

Uskutečněno: 15.06.2011
  • Výměna převodového oleje

Výměna převoďáku, koupil jsem Mogul TRANS 90H. Údajně se nebude tolik lepit spojka při delší odstávce.

Uskutečněno: 13.01.2011
  • Výměna pneumatik

Výměna pneumatik. Nasazeny nové metzelery ME22 vpředu i vzadu. V zatáčkách drží jako přibitá.

Vloženo: 22.04.2009
    Uskutečněno: 12.03.2009