Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník udinar
Vloženo 30.1.2009
Aktualizováno 7.11.2016

Vloženo: 27.12.2010, Uskutečněno: 27.12.2010, Zhlédnuto: 2x

Informace :
datum;čas - 27.12.2010 v 11:50
počasí;teplota - zamračeno, bezvětří, -7°celsia
sjízdnost - silnic poloprázdné, suché, ošetřené, jen místy trocha ledu
oblečení - rifle, kotníkové boty, triko s dl.rukávem, rolák, kabát, šátek, vetránské zimní rukavice, ochrané bríle
motorka - standartní výbava

Tak jsem se rozhodl, že nebudu čekat na jaro a trochu ještě (naposled) v tomto roce projedu motorku. Za oknem vypadalo počasí ideálně, ovšem venku už to nebylo tak perfektní, ale nefoukalo a když člověk stál, dalo se to snést. Vytlačil jsem teda mašinu před garáž, dal jsem do ní baterku, pustil benzín, přeplavil jsem karburátor, zavřel jsem škrtící klapku a párkrát jsem motorku prošlápnul naprázdno, aby si nasála směs do válce, který dva měsíce stál. Zapnul jsem klíček, kontrolky se rozsvítily, šlápnu na start kliku a motor se rozběhl. Byl jsem nadšený, ale jen asi 10s protože se motor hned vzápětí zastavil. Druhý pokus už byl úspěšný!
Nechávám motorku běžet a dooblékám se. Dávám si šátek přes obličej, zapínám si kabát až ke krku, nasadím si helmu a brýle a samozřejmě pořádné rukavice.
Vyrážím! Moje první cesta je do 3 km vzdálené obce Červenka za kamarádem. Cesta v pohodě, aut málo a na hlavním tahu jedu cca. 55 Km/h. Po příjezdu do cíle zjišťuji, že kamarád je u rodičů a tak otáčím stroj a jedu udělat pár fotek do alba na motokrosovou trať za Litovlí, která je vzdálena cca. 5 Km. Příjezd na místo focení mám spestřený menší krosovou vložkou. Je to dáno tím, že pneumatiky na mojí Jawce jaksi nejsou stavěné na zimu! Zaparkuju motorku, udělám pár snímků a tradá zase zpět do garáže.
Celkem najeto cca. 10 Km. Výsledek? Téměř omrzlé nohy (zejména stehna a kolena), skvělý pocit a přál bych vám vidět pohledy těch lidí, kteří mě viděli! Fakt k nezaplacení. V očích těchto lidí se zračilo všechno možné, jen né pochopení a jejich obličeje?!?! Prostě jsem se dobře bavil. Lidi co mají rádi recesi mi budou určitě závidět. Fotky budu dávat také na svůj web www.motouncovice.cz a to do soutěže o volnou vstupenku na motosraz 2011 v Unčovicích.

• Muži na Jawě CZ FR CZ 2010

Letos v Červenci proběhla dálková jízda na Jawách do Francie a zpět. Cíl bylo pěkné starobylé město na břehu Loiry Angers. V tomto městě bydlí autor dokumentu Muž na Jawě, který byl odvysílán i v naší televizi na ČT 2.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 14.11.2010
    Uskutečněno: 05.07.2010
  • Zajíždění po renovaci

Vážení přátelé, ta jsem tu po delší odmlce znovu s dojmy. Jawa po renovaci už najela 1650 Km a měla jen dvě závady! A to, že se vlivem veliké bohatosti směsi, nastavené na zajíždění stroje, spálili dvě svíčky. Možná někd

Vloženo: 20.06.2010
    Uskutečněno: 20.06.2010
  • Dokončení renovace

Tak konečně hotovo, motorka jezdí a je v perfektní kondici. Zatím zajíždím, ale už teď je jasné, že renovace proběhla na výbornou. Přidávám foto z první vyjížďky do Olomouce.

Vloženo: 01.05.2010
    Uskutečněno: 29.04.2010