Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník udinar
Vloženo 30.1.2009
Aktualizováno 7.11.2016

Vloženo: 20.06.2010, Uskutečněno: 20.06.2010, Zhlédnuto: 32x

Vážení přátelé, ta jsem tu po delší odmlce znovu s dojmy. Jawa po renovaci už najela 1650 Km a měla jen dvě závady! A to, že se vlivem veliké bohatosti směsi, nastavené na zajíždění stroje, spálili dvě svíčky. Možná někdo namítne, že je to blbost, ale opak je pravdou. Na svíčce se vlivem bohaté směsi ze začátku tvořilo hodně karbonu a ten obalil izolátor elektrody. Ta se potom přehřála a přepálila se. Jiskra pak přeskakoval všude možně, jen ne na elektrodách. Další závady jsem nezaznamenal. Po ujetí 1500 Km jsem upravil bohatost směsy pro normalní provoz. Po této úpravě motorka výrazně ožila a jede mnohem lépe, hladce a utlumily se i vybrace. Takže pokud to sčtu, tak jsou to jen samé klady.

tramp57 (15) napsal 17.02.2014 v 22:25

Nejvíc se mi z Jawek líbí kývačky.
Otec ji měl v téhle barvě, navíc oplechovanou. Nezmar.
/ ja bych jen sundal tu patrontašku /

Pěkná stáj

• Jawa na sněhu

Informace : datum;čas - 27.12.2010 v 11:50 počasí;teplota - zamračeno, bezvětří, -7°celsia sjízdnost - silnic poloprázdné, suché, ošetřené, jen místy trocha ledu oblečení - rifle, kotníkové boty, triko s dl.rukávem,

Vloženo: 27.12.2010
    Uskutečněno: 27.12.2010
  • Muži na Jawě CZ FR CZ 2010

Letos v Červenci proběhla dálková jízda na Jawách do Francie a zpět. Cíl bylo pěkné starobylé město na břehu Loiry Angers. V tomto městě bydlí autor dokumentu Muž na Jawě, který byl odvysílán i v naší televizi na ČT 2.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 14.11.2010
    Uskutečněno: 05.07.2010
  • Dokončení renovace

Tak konečně hotovo, motorka jezdí a je v perfektní kondici. Zatím zajíždím, ale už teď je jasné, že renovace proběhla na výbornou. Přidávám foto z první vyjížďky do Olomouce.

Vloženo: 01.05.2010
    Uskutečněno: 29.04.2010